[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 21 kwietnia 2019 16:53 | Imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada
RSS

 
 
Wójt Gminy Przytyk
Dariusz Wołczyński


Kwiecień 2019
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Zmodernizowany Rynek - oddany do użytku!


Zakończyła się długo oczekiwana inwestycja legendarnego Pępka Europy. W niedzielę 2 września oddano do użytku nowo zagospodarowany Rynek w Przytyku. 

Podczas uroczystości Wójt Gminy Przytyk Dariusz Wołczyński zaapelował do wszystkich w swoim wystąpieniu „Dziś, w dniu oficjalnego otwarcia wyrażam głęboką nadzieję, że prace, jakie włożyliśmy w ten projekt, przyniosą zamierzony efekt. Pragnę, aby ten odnowiony, piękny rynek stał się dla wszystkich państwa miejscem odpoczynku, miejscem spotkań, miejscem, w którym będziecie chętnie spędzać czas całymi rodzinami wzmacniając poczucie społeczności i dbając o kultywowanie lokalnych tradycji i historii. Chciałbym gorąco prosić mieszkańców gminy Przytyk – dbajmy o to miejsce, zwracajmy uwagę osobą, które dewastują nasze dobra.”

Wstęgę symbolizująca otwarcie nowej inwestycji przecieli: Dariusz Wołczyński – Wójt Gminy Przytyk, Krzysztof Murawski – Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu, Ks. Sławomir Fundowicz – proboszcz Parafii w Przytyku, Krzysztof Wlazło- Przewodniczący Rady Gminy w Przytyku, Cezary Nowek - Prezes Stowarzyszenia Razem dla Radomki, Anna Ślusarczyk – mieszkanka Przytyka.

Podczas otwarcia uruchomiana została fontanna, która stała się główną atrakcją tego dnia. Ponadto na płycie rynku można było obejrzeć galerię zdjęć przedstawiającą to miejsce na przestrzeni lat. Był też szampan i cukierki od mieszkańców Przytyka.

 Wszystkich, którzy chcą się przekonać jak wypiękniał środek Europy – zapraszamy do Przytyka!

Projekt pn. „ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENI PUBLICZNEJ - ul. Rynek w Przytyku” mający na celu udostępnienie mieszkańcom i turystom ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury poprzez przebudowę Rynku w Przytyk współfinasowany jest
ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Galeria zdjęć

 

 

 

 

 


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:

KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYK

 
 
 
Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 
Witryna Wiejska
KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom