[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 21 kwietnia 2019 16:04 | Imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada
RSS

 
 
Wójt Gminy Przytyk
Dariusz Wołczyński


Kwiecień 2019
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Udane połowy podczas VI Zawodów wedkarskich o Puchar Wójta Gminy Przytyk


Rok szkolny zaczął się na dobre. A jeszcze kilka dni temu, niektórzy z nas planowali jak spędzić ostatni weekend wakacji. Warto wspomnieć, że w Gminie Przytyk w ostatnią sobotę 1.09.2018 r. odbył się VI Turniej Wędkarski o Puchar Wójta Gminy Przytyk.

Do konkursu stanęło ok 100 zawodników, w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, juniorzy i seniorzy.

Stawy w Zameczku na ten dzień stały się mekką miłośników wędkowania. Pogoda była tak znakomita, że chyba nikt się nie spodziewał tak udanego dnia. Wszystko zaczęło się tuż po godzinie 13.00. Pomimo wielkiego zaangażowania i chęci złowienia wspaniałych okazów na początku nie było tak kolorowo. Z relacji samych wędkarzy można było wywnioskować, że najpopularniejszą rybą na początku Turnieju był Karaś Srebrzysty zwany potocznie „Japońcem”. Podczas połowów atmosfera była wspaniała. Dzieci zadowolone, pod opieką swoich tatusiów, ale również i mam łowiły czasem pierwsze w życiu ryby. Wszyscy zgromadzeni czuli się swobodnie i traktowali Turniej jak piknik. Przed godziną 16.00 na spławikach zaczęły pojawiać się ryby. I wtedy można było zobaczyć szczupaki, okonie. Połów trwał 3,5 godziny. Po godzinie 17.00 wszystkie złowione ryby zaczęto ważyć.

Kolejnym punktem było oczywiście ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród oraz ognisko, kiełbaski i zabawa do późnych godzin wieczornych.

W kategorii dzieci kolejno miejsca zajęli: Michał Pawełek, Mikołaj Szczęsny, Filip Wieczorek, Karol Kusztal, Adam Kruk. Wśród juniorów miejsca od 1 do 5 zdobyli: Adrian Barwicki, Mariusz Lipiński, Albert Kalita, Paweł Jażynka i Dominik Gibała. Seniorzy z najlepszymi wynikami to: Kamil Szczęsny, Mariusz Wrzecion, Grzegorz Domagała, Sławomir Tatar, Mieczysław Kszczotek. Największą rybę złowił Adrian Barwicki z grupy juniorów, a ważyła ona ponad 8 kg.

Organizatorem VI Turnieju o Puchar Wójta był Wójt Gminy Przytyk oraz Koło Wędkarskie nr 21 w Przytyku. Zapraszamy wszystkich miłośników wędkarstwa już za rok na kolejny turniej.

Galeria zdjęć

 

 

 

 

 

 

 


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:

KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYK

 
 
 
Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 
Witryna Wiejska
KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom