[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 16 czerwca 2019 17:33 | Imieniny: Aliny, Justyny, Benona
RSS

 
 
Wójt Gminy Przytyk
Dariusz Wołczyński


Czerwiec 2019
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Plac zabaw we Wrzosie w nowej odsłonie


Już od sierpnia dzieci mogą korzysta z nowego placu zabaw przy PSP Wrzos. Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia „Wrzosowisko” miejsce zabawy i rozrywki najmłodszych mieszkańców Wrzosu i okolicznych miejscowości wzbogacane zostało o nowy zestaw zabawowy. Zestaw tworzą: 2 wieże z podestem wys.1,2 m, 1 wieża z podestem wys. 1,5 m, dach dwuspadowy, ześlizg z częścią startową 1,2 m, tunel rurowy plastikowy 1,8 m, most z barierami, ścianka wspinaczkowa 1,2 m, ścianka wspinaczkowa z uchwytami 1,2 m, drabinka łukowa, 1,2 , drabinka łukowa 1,5 m , balkon zaokrąglony, 3 wypełnienie bariera typ orbit, 3 przewężenia. Nowe elementy wykonano w konstrukcji drewniano – metalowej certyfikowanej pod względem bezpieczeństwa użytkowników i z materiałów przyjaznych środowisku naturalnemu. W celu umieszczenia sprzętu na terenie placu zabaw niezbędne było przeniesienie w inne miejsce niektórych elementów w celu zachowania strefy bezpiecznej.
Zmodernizowany plac zabaw będzie pełnił ważną funkcję społeczną, gdyż pozwoli dzieciom oderwanym od telewizorów i komputerów,  bezpiecznie i aktywnie spędzić czas wśród rówieśników, zawierać nowe znajomości, uczyć się i bawić. Rodzicom da chwilę wytchnienia, gdy dzieci będą bawić się na wspaniałej bezpiecznej zabawce. Podniesie atrakcyjność wsi.
Realizacja projektu „Plac zabaw w miejscowości Wrzos gmina Przytyk” przygotowanego przez
Stowarzyszenie „Wrzosowisko” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu grantowego Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki”, w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

 

 


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:

KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYK

 
 
 
Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 
Witryna Wiejska
KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom