[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 16 czerwca 2019 17:12 | Imieniny: Aliny, Justyny, Benona
RSS

 
 
Wójt Gminy Przytyk
Dariusz Wołczyński


Czerwiec 2019
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Orkiestra Moderato z nowymi instrumentami muzycznymi


Prężnie rozwijająca się Orkiestra Moderato z Przytyka oraz rosnące zainteresowanie jej działalnością wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych motywuje do tego aby cały czas wspierać jej rozwój. W październiku 2017r. stowarzyszenie Ochotnicza Straż Pożarna w Przytyku złożyło wniosek na zakup instrumentów muzycznych dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej Moderato  w ramach konkursu granowego ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki”. Całkowity koszt realizacji zadania opiewał na kwotę 10 974,82  z czego na zakup nowych instrumentów muzycznych przeznaczono 10 000,00 zł. Aktywni członkowie orkiestry mieli możliwość udziału w 20 godz. spotkań warsztatowych podczas, których doskonalili swoje umiejętności i przygotowywali nowy repertuar. Realizacja projektu była możliwa dzięki zaangażowani Wolontariuszy odpowiadających za wykonanie projektu, organizację spotkań warsztatowych i późniejszego występu orkiestry podczas XIX Ogólnopolskich Targów Papryki.

Nowe i dobrej jakości instrumenty mają ogromny wpływ na  brzmienie, trwałość, funkcjonalność i jakość wykonywanych utworów, a przez to na kreatywność i rozwój indywidualny muzyków oraz na ich chęć prezentowania swoich umiejętności, otwartość i wyższą samoocenę.

Projekt pn. „Zakup instrumentów muzycznych dla Orkiestry Dętej Moderato, działającej przy OSP Przytyk” przygotowany przez Stowarzyszenie Ochotnicza Straż Pożarna z siedzibą w Przytyku  współfinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu grantowego Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki”, w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

 

 


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:

KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYK

 
 
 
Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 
Witryna Wiejska
KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom