[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 28 września 2020 03:47 | Imieniny: Luby, Wacława, Salomona
RSS

 
 
Wójt Gminy Przytyk
Dariusz Wołczyński


Wrzesień 2020
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Rozpoczął się spis rolny!


Użytkownicy gospodarstw rolnych mogą już spełnić swój obowiązek – 1 września rozpoczął się Powszechny Spis Rolny 2020.

Spis rolny potrwa do 30 listopada. Najlepiej jednak spisać się już we wrześniu.

 

 

Szanowni Mieszkańcy,

 

Na terenie naszej gminy, podobnie jak w całym kraju, 1 września ruszył Powszechny Spis Rolny 2020. Będzie on trwał trzy miesiące, do 30 listopada. Jest to największe i najważniejsze badanie polskiego rolnictwa. Odbywa się co 10 lat i jest obowiązkowe dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych.

Informacja, którą Państwo czytacie, skierowana jest do mieszkańców naszej gminy, którzy prowadzą działalność rolniczą (obejmującą m.in. produkcję roślinną i zwierzęcą, sadownictwo i inne) i którzy otrzymali list Prezesa GUS informujący o tegorocznym spisie rolnym.

Serdecznie zachęcam do udziału w spisie. Ma on ogromne znaczenie nie tylko dla rolnictwa, ale i dla całego społeczeństwa. Dzięki uzyskanym podczas spisu informacjom, lokalne, regionalne i krajowe instytucje mogą prowadzić działania wspierające rolników, tworzyć strategie wspierające społeczności wiejskie, podejmować skuteczne decyzje zapewniające bezpieczeństwo żywnościowe, ważne dla nas wszystkich. Dane spisowe są też kluczowe podczas ustalania unijnych dopłat dla rolnictwa. 

W Powszechnym Spisie Rolnym 2020 mogą Państwo wziąć udział na trzy sposoby:

Spisać się samodzielnie przez Internet. Do tej metody zachęcam najbardziej, ponieważ jest on bezpieczna
i wygodna. Można spisać się w domu przez komputer lub telefon z dostępem do Internetu, w dogodnym dla siebie momencie. Dla osób, które nie mają komputera ani smartfona, przygotowany został specjalny punk spisowy w Urzędzie Gminy Przytyk, znajdujący się na parterze budynku w pokoju nr 6. Można się tam spisać przy wsparciu asystenta- pracownika urzędu.

Jeśli z ważnych powodów ktoś nie może lub nie chce spisać się przez Internet, powinien zadzwonić na infolinię spisową (pod numer 22 279 99 99 w.1) i spisać się przez telefon. Pod tym numerem można również uzyskać niezbędne informacje o tegorocznym spisie.

Użytkownik gospodarstwa rolnego, który nie skorzysta z żadnej z obu wspomnianych opcji (Internet lub telefon), może spodziewać się telefonu z Urzędu Statystycznego lub wizyty rachmistrza spisowego. W takim przypadku nie będzie już można odmówić udzielenia odpowiedzi i przełożyć tego na inny termin. Rachmistrze spisowi rozpoczną swoją pracę w terenie 1 października 2020 r.

Jeśli mają Państwo pytania lub wątpliwości związane z Powszechnym Spisem Rolnym, proszę zadzwonić pod wskazany nr infolinii spisowej. Więcej informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 możecie Państwo znaleźć na stronie internetowej spisrolny.gov.pl.

Serdecznie dziękuję za zrozumienie, pomoc i gotowość do spełnienia obywatelskiego obowiązku. Liczę na Państwa. Spiszmy się, jak na rolników przystało.

 

Z wyrazami szacunku

Gminny Komisarz Spisowy

  /-/ Dariusz Wołczyński

 


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:

KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYKPapryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 


KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom