[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 25 listopada 2020 19:48 | Imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty
RSS

 
 
Wójt Gminy Przytyk
Dariusz Wołczyński


Listopad 2020
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Włodzimierz Jabłoński w gronie „Zasłużonych dla Gminy Przytyk”


Od roku 2015 umożliwione zostało uhonorowanie osób, które w sposób wybitny wpłynęły na rozwój i promocję naszej gminy. Wyróżnienie „Zasłużony dla Gminy Przytyk" to wyraz najwyższego uznania Rady Gminy oraz Wójta Gminy dla osób oraz jednostek i organizacji, które swoją działalnością lub postawą w sposób wybitny zasłużyły się dla naszej gminy.

W tym roku do grona wyróżnionych dołączył Urodzony 19 sierpnia 1935 roku, absolwent historii na Uniwersytecie Łódzkim, słuchacz studium podyplomowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, nauczyciel i  dyrektor szkół podstawowych w Domaniowie (1958-1972) i we Wrzosie (1978 - 1999), koordynator utworzenia Szkoły Przysposobienia Rolniczego w Domaniowie, naczelnik gminy Przytyk w latach 1972-1977, prezes Klubu Sportowego "Sokół" w latach 1988 - 1994,  radny Rady Powiatu Radomskiego w latach  1998-2010, działacz Ligi Obrony Kraju, kapitan rezerwy Wojska Polskiego – Pan Włodzimierz Jabłoński.

Swoją działalność zawodową na terenie gminy Przytyk rozpoczął w roku 1958, kiedy jako absolwent historii z przygotowaniem pedagogicznym otrzymał polecenie nadzorowania budowy nowej siedziby szkoły podstawowej w Domaniowie. Został kierownikiem placówki, kiedy nauczanie wciąż odbywało się w wynajętych domach.

Lata siedemdziesiąte to czas intensywnego rozwoju gminy Przytyk, przemian administracyjnych, rozwoju szkolnictwa i budownictwa oraz uruchamiania inicjatyw społecznych. W roku 1972 Włodzimierz Jabłoński otrzymał zadanie uformowania struktur gminy i został jej naczelnikiem. Likwidowano wówczas Gromadzkie Rady Narodowe, powołując w ich miejsce ośrodki gminne.

  Spośród dokonań tego okresu wymienić należy najważniejsze :

* uruchomienie i nadzór nad działalnością Liceum Ogólnokształcącego w Przytyku (które, oprócz nauki w trybie stacjonarnym, organizowało również kursy umożliwiające zdobycie kwalifikacji zawodowych oraz matury),

*          budowa Domów Nauczyciela na terenie sąsiadującym ze szkołą w Przytyku,

*          połączenie komunikacyjne Przytyka z Radomiem linią podmiejską "C", znaną mieszkańcom jako Celinka,

*          przygotowanie i zatwierdzenie planów budowy Zbiornika Retencyjnego "Domaniów",

*          budowa leśniczówki w Oblasie,

*          budowa i uruchomienie zlewni mleka we Wrzosie i w Podgajku Zachodnim,

*          budowa remiz strażackich OSP Wrzos i OSP Suków,

*          organizowanie zawodów sportowych, wydarzeń kulturalnych i szkoleń specjalistycznych (szczególnie z zakresu obrony cywilnej).

   W latach 1978 - 1999 Włodzimierz Jabłoński pracował  w Publicznej Szkole Podstawowej we Wrzosie, będąc przez jakiś czas jej dyrektorem. W tym okresie w sposób szczególny zasłużył się organizowaniem spotkań uczniów z pochodzącym ze Wrzosu misjonarzem, ks. Witoldem Oparcikiem, który od lat 80 -tych mieszka na Madagaskarze.

   Lata 1998-2010  to okres działalności w strukturach Rady Powiatu Radomskiego. Włodzimierz Jabłoński został wybrany w wyborach powszechnych z okręgu numer 6 obejmującego gminy: Przytyk, Zakrzew, Wolanów. W I kadencji był przewodniczącym Komisji Edukacji, Zdrowia, Pomocy Społecznej, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu, w II -wiceprzewodniczącym Komisji Administracji i Porządku Publicznego, a w III - sekretarzem Komisji Rewizyjnej. Otrzymał odznaczenie "Zasłużony dla Powiatu Radomskiego".

Serdecznie gratulujemy!


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:

KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYKPapryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 


KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom