[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 20 marca 2023 10:17 | Imieniny: Klaudii, Eufemii, Cyriaki
RSS

 
 
Wójt Gminy Przytyk
Dariusz Wołczyński


Marzec 2023
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Rozpoczęła się budowa Domy Ludowego i remizy strażackiej we Wrzosie


Dotychczasowa siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej we Wrzosie w gminie Przytyk przechodzi do historii. Budynek jest właśnie wyburzany. W tym miejscu zostanie zbudowana nowa remiza, która w części będzie też służyć jednocześnie jako Dom Ludowy dla mieszkańców.

Już w styczniu wykonawca inwestycji rozpoczął prace od wyburzania starego budynek Ochotniczej Straży Pożarnej. Po zakończeniu prac mieszkańcy Wrzosu doczekają się miejsca, gdzie można wspólnie się spotkać, porozmawiać, zorganizować okolicznościową imprezę. Z kolei strażacy zyskają garaż na wóz gaśniczo-ratowniczy i pomieszczenia gospodarcze.

Powierzchnia zabudowy przyszłego Domu Ludowego wynosi 312 metrów kwadratowych. Budynek będzie miał dojazd od drogi gminnej istniejącym zjazdem. Zaplanowana została niwelacja terenu, utwardzenie i budowa schodów zewnętrznych. Dom jest zaprojektowany w konstrukcji tradycyjnej, niepodpiwniczony, parterowy z poddaszem nieużytkowym. Obiekt będzie przykryty dachem wielospadowym. Budynek będzie wyposażony w instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, zaprojektowano wentylatory dachowe. W projekcie przewidziano również montaż paneli fotowoltaicznych na dachu.

Funkcjonalnie obiekt będzie podzielony na dwie części. Jedna część będzie pełniła funkcję świetlicy środowiskowej druga zaś funkcję gospodarczo-garażową.

Budowa ma zakończyć się w 2024 roku, a całkowity koszt inwestycji ma wynieść 1 milion 681 tysięcy złotych.

 

 

 

Projekt nowego Domu Ludowego

 

 


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYK
Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 


KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom