[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 25 kwietnia 2018 22:00 | Imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry
RSS

 
 
Wójt Gminy Przytyk
Dariusz Wołczyński


Kwiecień 2018
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Suków triumfuje, Domaniów „Czarnym Koniem” IV Turnieju Piłki Halowej o Puchar Wójta Gminy Przytyk


W sobotę 25 lutego br. na hali Publicznego Gimnazjum w Przytyku rozegrany został Turniej Piłki Halowej o Puchar Wójta Gminy Przytyk. Do udziału w IV edycji imprezy stanęło ostatecznie 10 zespołów, które zgodnie z  poczynionymi w dn. 17 lutego ustaleniami, przyporządkowane zostały do jednej z trzech grup, w których rywalizacja toczyła się na zasadzie „każdy z każdym”.

 

 

1. Oblas vs Przytyk: 2:0 (grupa A)
Na inaugurację rozgrywek, drużyna z Oblasu nie pozostawiła rywalom z Przytyka złudzeń. Aplikując ekipie Michała Jarzynki dwie bramki i samemu zachowując przy tym  „czyste konto” „Rychlicki i Spółka” pewnie zainkasowali komplet punktów.

2. Stefanów vs Studzienice: 6:0 (grupa B)
W pierwszym meczu grupy  B, zeszłoroczny triumfator rozgrywek- Stefanów urządził sobie natomiast  strzelecką kanonadę, zmuszając bramkarza Studzienic do sześciokrotnej aż kapitulacji, nie zapewniając przy tym szczególnej „rozrywki” własnemu golkiperowi.

3. Wrzos vs Żerdź 2:0 (grupa C)
Zmagania od zwycięstwa w  swojej grupie rozpoczęli także- będący zdaniem wielu faworytami do końcowego triumfu-  zawodnicy z Wrzosu, którzy dość gładko pokonali kolektyw z Żerdzi.

4. Dęba vs „Sokół Jr”: 1:1 (grupa A)
W starciu pomiędzy drużynami Dęby i „Młodych Sokołów”, żadna z ekip nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i po ostatnim gwizdku arbitra Zbigniewa Wachowicza obie ekipy nie kryjąc rozczarowania do  punktowego dorobku dopisać mogły tylko po jednym oczku. Można by rzec: „Lepszy rydz niż nic”- może i tak, gdyby nie sytuacja w grupie B…

5. Suków vs Ostrołęka: 3:0 (grupa B)
Batalia o grupowe punkty była w tej grupie znacznie łatwiejsza . Z nieustalonych dotąd przyczyn, na turniej nie dotarła bowiem drużyna z Ostrołęki. W związku z powyższym Suków swoje pierwsze trzy punkty mógł  dopisać  sobie jeszcze  na długo przed tym, zanim sama drużyna pojawiła się w ogóle na boisku. Walkower, trzy do zera i jedziemy dalej.

6. Żerdź vs Domaniów: 1:1 (grupa C)
Drugi mecz grupy C i drugi mecz Żerdzi. Mecz o wszystko, bo po porażce ze Wrzosem jakakolwiek strata punktów mocno komplikowałaby ich sytuację. Jednak zawodnicy Żerdzi jakby nie zdawali sobie z tego sprawy i z teoretycznie słabszym rywalem po raz kolejny zgubili punkty. Mimo to w kuluarach dało się usłyszeć z ich ust pełne optymizmu: „Wciąż mamy matematyczne szanse”. No, niby tak…  tyle tylko, czy taka postawa przystoi byłemu mistrzowi z rozgrywek na trawie ? Wątpliwe… J

7. Oblas: Dęba 1:0 (grupa A)
Co dalej ? Drugi mecz Oblasu, drugie zwycięstwo. Małym nakładem sił, bez straty bramki, sześć punktów i rośnie nam faworyt…

8. Stefanów vs Suków 0:0 (grupa B)
Stefanów kontra Suków-  ogromne oczekiwania:  wielkie emocje, grad bramek i…. rozczarowanie ! Emocje i owszem były, ale raczej te pozasportowe i zupełnie niepotrzebne a bramek tyle, co… w meczu siatkówki

9. Przytyk vs Sokół Jr: 5:2 (grupa A)
Podrażniona ambicja „Dream Teamu” dała o sobie znać w drugim meczu tego zespołu, w którym przyszło im się zmierzyć z młodzikami Sokoła. Aplikując „Błękitnym” pięć bramek, sami też nie ustrzegli się jednak kilku błędów w defensywie.

10. Wrzos vs Domaniów 0:1 (grupa C)
Wrzos po nadspodziewanie łatwym zwycięstwie w pierwszej kolejce z Żerdzią, chyba zanadto się rozluźnił, bo ze starcia z wyjątkowo dobrze dysponowaną tego dnia ekipą Domaniowa nie wyszarpał nawet punktu. Sensacją tego nazwać nie sposób, ale- małą niespodzianką i owszem.

11. Studzienice vs Ostrołęka 3:0 (walkower) (grupa B)
Kolejne spotkanie w harmonogramie rozgrywek skończyło się zanim się w ogóle zaczęło. Dlaczego ? Z tego samego powodu, z którego nie odbył się mecz nr 5 turnieju. Ostrołęka… „reszta niech będzie milczeniem”.

12. Oblas vs Sokół Jr: 5:1 (grupa A)
Oblas wyraźnie zatęsknił się za gradem bramek. Żadnej litości dla młodszych Kolegów z Sokoła. Pięć goli  i meldunek w kolejnej fazie z kompletem oczek !

13. Przytyk vs Dęba 3:1 (grupa A)
Przytyk do meczu z Dębą przystąpił w swoim stylu- bardzo pewny siebie.  I słusznie. Trzy bramki strzelone, jedna stracona- bułka z masłem.

14. Stefanów vs Ostrołęka: 3:0 (walkower) (grupa B)
Stefanów już w blokach, zawodnicy palą się do gry, wybiegają na boisko i… niepotrzebnie. Tak, zgodnie z harmonogramem rywalem dezerter. Dzięki Bogu już po raz trzeci i ostatni.

15. Studzienice vs Suków: 0:4 (grupa B)
Jeszcze tylko mecz do jednej bramki między Studzienicami i Sukowem i pierwsza faza grupowa za nami. 1 ! 2 ! 3 ! 4 ! Pas !

Czas na losowanie drugiej fazy grupowej….

Mieszamy, mieszamy i na pierwszy ogień… Dęba ! Dęba ?!  Już dawno w domach- klasyczna „wtopa”- ale cóż, nawet na oscarowych galach  takowe się zdarzają… Powtarzamy !

Rezultat następujący:

Grupa AA
1. Stefanów
2. Suków
3. Wrzos

Grupa BB
1. Oblas
2. Domaniów
3. Przytyk

Nikt z takiego losowania nie jest zadowolony- pewnie dlatego, że na tym etapie rozgrywek słabych drużyn już nie ma. No nic, nie ma co narzekać- gwizdek i gramy !

16. Stefanów vs Suków: 0:1 (grupa AA)
Stefanów kontra Suków- obie ekipy, podobnie jak w fazie grupowej: defensywnie, ostrożnie, z szacunkiem do umiejętności rywala. Znowu 0:0 ? Tego byłoby za wiele. Suków strzela, Michał Sikora kapituluje i wizja kolejnej klasycznej uczty ze świńskiej „ćwiartki” w Stefanowie wydawanej na okoliczność zwycięstwa w Turnieju nieco się oddala.

17. Oblas vs Domaniów: 1:2 (grupa BB)
Pierwszy mecz grupy BB Oblas vs Domaniów i wydawałoby się, że zwycięzca może być tylko jeden. Oblas przez fazę grupową przeszedł przecież jak… „Mojżesz przez Morze Czerwone”, ale- to jest właśnie całe piękno tego sportu. Faworyt na kolanach !

18. Stefanów vs Wrzos: 1:0 (grupa AA)
Stefanów już od kilku lat ma z Wrzosem tzw. „sztamę”. Gdy jednak w grę wchodzi rywalizacja o zwycięstwo w bezpośrednim starciu sentymenty schodzą na drugi plan. Bramka w meczu raptem jedna, ale jakże ważna dla „Zielonych”. Po porażce z Sukowem mieli oni bowiem już przysłowiowy „nóż na gardle”.

19. Oblas vs Przytyk: 3:1 (grupa BB)
„Dream Team”- jak to „Dream Team”, pewny siebie, absolutnie bez kompleksów. Tyle tylko że rywalem tym razem nie Dęba, a rozgoryczony po porażce Oblas. Podejście to samo, rywal znacznie bardziej wymagający, to i wynik zdecydowanie mniej korzystny.

20. Suków vs Wrzos: 3:1 (grupa AA)
Zawodnicy Wrzosu siedząc na ławce łamią sobie głowy: „Jak to będzie, jak my wygramy z Sukowem 1:0- wszyscy będą mieli tyle samo punktów i jednakowy bilans bramkowy”. Może byłoby lepiej, gdyby skoncentrowali się na grze zamiast na snuciu arytmetycznych teorii”

21. Domaniów vs Przytyk: 2:2 (grupa BB)
Ostatni mecz II fazy grupowej, 4 bramki, podział punków i wszystko jasne: Przytyk i Wrzos pakują torby i jadą do domu. Mały finał dla ekip ze Stefanowa i Oblasu a rywalizacja o tytuł najlepszej drużyny Turnieju rozstrzygnie się pomiędzy  wyjątkowo silnym dziś Sukowem a „Czarnym Koniem” z Domaniowa.

22. Stefanów vs Oblas: 2:4 (mecz o III miejsce)
Mecz o trzecie miejsce- często nazywany jest małym finałem…. Finał może i mały, emocje jednak ogromne. Rywalizacja, faul, nerwy i zachowanie a’la Zidane…. Ruleta ? To dla słabiaków. Główka jak w starciu z Materazzim to jest trick- pomyślał jeden z zawodników popularnego „Bongo”… W konsekwencji wykluczenie, które w zasadzie przesądza o losach spotkania.

Przerwa….

Długa przerwa…

 

Finał !
23. Suków vs Domaniów: 1:1 (4:1) w dogrywce (finał)
Suków kontra Domaniów.  Bramka dla „The Reds”, 1:0 ! Mecz dobiega końca. Ekipa z Domaniowa „już wita się z gąską”, już oczami wyobraźni wznosi do góry zwycięski puchar…. 1:1 ! Remis wyszarpany przez Suków w  ostatnich sekundach ! Na twarzach zawodników z Domaniowa niedowierzanie…

I co teraz ?

Organizator zarządza dogrywkę ! Zawodnicy Domaniowa ewidentnie „oddychają już rękawami”, podczas gdy Suków ciągle rześki. 2:1, z Domaniowa kompletnie uchodzą resztki energii, 3:1- losy finału zostają praktycznie rozstrzygnięte, jednak będący w przyslowiowym „gazie” Suków- nie okazując rywalom żadnej litości- dokłada kolejne trafienie. 4:1 i ostatni w tym dniu gwizdek arbitra.

Jeszcze tylko odbiór nagród rzeczowych oraz pamiątkowych pucharów z rąk Wójta Gminy Przytyk Dariusza Wołczyńskiego, kilka uśmiechów dla fotografa i w ten sposób IV Turniej Piłki Halowej o Puchar Wójta Gminy Przytyk przechodzi do historii.

Wszystkim uczestnikom rozgrywek serdecznie dziękujemy za udział w turnieju i pozostawione na boisku serce, a ich kibiców zapraszamy do równie żywiołowego dopingowania swoich faworytów podczas Turnieju Piłki Nożnej, który rozegrany zostanie już 30 lipca br. na stadionie „Sokoła” !

Do zobaczenia ! Galeria zdjęć z turnieju dostępna jest [tutaj]


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:

KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYKPapryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat RadomskiRazem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 
Witryna Wiejska
KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom