[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 22 sierpnia 2017 09:07 | Imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii
RSS

 
Wójt Gminy Przytyk Dariusz Wołczyński
 
Wójt Gminy Przytyk
Dariusz Wołczyński


Sierpień 2017
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Suków triumfuje, Domaniów „Czarnym Koniem” IV Turnieju Piłki Halowej o Puchar Wójta Gminy Przytyk


W sobotę 25 lutego br. na hali Publicznego Gimnazjum w Przytyku rozegrany został Turniej Piłki Halowej o Puchar Wójta Gminy Przytyk. Do udziału w IV edycji imprezy stanęło ostatecznie 10 zespołów, które zgodnie z  poczynionymi w dn. 17 lutego ustaleniami, przyporządkowane zostały do jednej z trzech grup, w których rywalizacja toczyła się na zasadzie „każdy z każdym”.

 

 

1. Oblas vs Przytyk: 2:0 (grupa A)
Na inaugurację rozgrywek, drużyna z Oblasu nie pozostawiła rywalom z Przytyka złudzeń. Aplikując ekipie Michała Jarzynki dwie bramki i samemu zachowując przy tym  „czyste konto” „Rychlicki i Spółka” pewnie zainkasowali komplet punktów.

2. Stefanów vs Studzienice: 6:0 (grupa B)
W pierwszym meczu grupy  B, zeszłoroczny triumfator rozgrywek- Stefanów urządził sobie natomiast  strzelecką kanonadę, zmuszając bramkarza Studzienic do sześciokrotnej aż kapitulacji, nie zapewniając przy tym szczególnej „rozrywki” własnemu golkiperowi.

3. Wrzos vs Żerdź 2:0 (grupa C)
Zmagania od zwycięstwa w  swojej grupie rozpoczęli także- będący zdaniem wielu faworytami do końcowego triumfu-  zawodnicy z Wrzosu, którzy dość gładko pokonali kolektyw z Żerdzi.

4. Dęba vs „Sokół Jr”: 1:1 (grupa A)
W starciu pomiędzy drużynami Dęby i „Młodych Sokołów”, żadna z ekip nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i po ostatnim gwizdku arbitra Zbigniewa Wachowicza obie ekipy nie kryjąc rozczarowania do  punktowego dorobku dopisać mogły tylko po jednym oczku. Można by rzec: „Lepszy rydz niż nic”- może i tak, gdyby nie sytuacja w grupie B…

5. Suków vs Ostrołęka: 3:0 (grupa B)
Batalia o grupowe punkty była w tej grupie znacznie łatwiejsza . Z nieustalonych dotąd przyczyn, na turniej nie dotarła bowiem drużyna z Ostrołęki. W związku z powyższym Suków swoje pierwsze trzy punkty mógł  dopisać  sobie jeszcze  na długo przed tym, zanim sama drużyna pojawiła się w ogóle na boisku. Walkower, trzy do zera i jedziemy dalej.

6. Żerdź vs Domaniów: 1:1 (grupa C)
Drugi mecz grupy C i drugi mecz Żerdzi. Mecz o wszystko, bo po porażce ze Wrzosem jakakolwiek strata punktów mocno komplikowałaby ich sytuację. Jednak zawodnicy Żerdzi jakby nie zdawali sobie z tego sprawy i z teoretycznie słabszym rywalem po raz kolejny zgubili punkty. Mimo to w kuluarach dało się usłyszeć z ich ust pełne optymizmu: „Wciąż mamy matematyczne szanse”. No, niby tak…  tyle tylko, czy taka postawa przystoi byłemu mistrzowi z rozgrywek na trawie ? Wątpliwe… J

7. Oblas: Dęba 1:0 (grupa A)
Co dalej ? Drugi mecz Oblasu, drugie zwycięstwo. Małym nakładem sił, bez straty bramki, sześć punktów i rośnie nam faworyt…

8. Stefanów vs Suków 0:0 (grupa B)
Stefanów kontra Suków-  ogromne oczekiwania:  wielkie emocje, grad bramek i…. rozczarowanie ! Emocje i owszem były, ale raczej te pozasportowe i zupełnie niepotrzebne a bramek tyle, co… w meczu siatkówki

9. Przytyk vs Sokół Jr: 5:2 (grupa A)
Podrażniona ambicja „Dream Teamu” dała o sobie znać w drugim meczu tego zespołu, w którym przyszło im się zmierzyć z młodzikami Sokoła. Aplikując „Błękitnym” pięć bramek, sami też nie ustrzegli się jednak kilku błędów w defensywie.

10. Wrzos vs Domaniów 0:1 (grupa C)
Wrzos po nadspodziewanie łatwym zwycięstwie w pierwszej kolejce z Żerdzią, chyba zanadto się rozluźnił, bo ze starcia z wyjątkowo dobrze dysponowaną tego dnia ekipą Domaniowa nie wyszarpał nawet punktu. Sensacją tego nazwać nie sposób, ale- małą niespodzianką i owszem.

11. Studzienice vs Ostrołęka 3:0 (walkower) (grupa B)
Kolejne spotkanie w harmonogramie rozgrywek skończyło się zanim się w ogóle zaczęło. Dlaczego ? Z tego samego powodu, z którego nie odbył się mecz nr 5 turnieju. Ostrołęka… „reszta niech będzie milczeniem”.

12. Oblas vs Sokół Jr: 5:1 (grupa A)
Oblas wyraźnie zatęsknił się za gradem bramek. Żadnej litości dla młodszych Kolegów z Sokoła. Pięć goli  i meldunek w kolejnej fazie z kompletem oczek !

13. Przytyk vs Dęba 3:1 (grupa A)
Przytyk do meczu z Dębą przystąpił w swoim stylu- bardzo pewny siebie.  I słusznie. Trzy bramki strzelone, jedna stracona- bułka z masłem.

14. Stefanów vs Ostrołęka: 3:0 (walkower) (grupa B)
Stefanów już w blokach, zawodnicy palą się do gry, wybiegają na boisko i… niepotrzebnie. Tak, zgodnie z harmonogramem rywalem dezerter. Dzięki Bogu już po raz trzeci i ostatni.

15. Studzienice vs Suków: 0:4 (grupa B)
Jeszcze tylko mecz do jednej bramki między Studzienicami i Sukowem i pierwsza faza grupowa za nami. 1 ! 2 ! 3 ! 4 ! Pas !

Czas na losowanie drugiej fazy grupowej….

Mieszamy, mieszamy i na pierwszy ogień… Dęba ! Dęba ?!  Już dawno w domach- klasyczna „wtopa”- ale cóż, nawet na oscarowych galach  takowe się zdarzają… Powtarzamy !

Rezultat następujący:

Grupa AA
1. Stefanów
2. Suków
3. Wrzos

Grupa BB
1. Oblas
2. Domaniów
3. Przytyk

Nikt z takiego losowania nie jest zadowolony- pewnie dlatego, że na tym etapie rozgrywek słabych drużyn już nie ma. No nic, nie ma co narzekać- gwizdek i gramy !

16. Stefanów vs Suków: 0:1 (grupa AA)
Stefanów kontra Suków- obie ekipy, podobnie jak w fazie grupowej: defensywnie, ostrożnie, z szacunkiem do umiejętności rywala. Znowu 0:0 ? Tego byłoby za wiele. Suków strzela, Michał Sikora kapituluje i wizja kolejnej klasycznej uczty ze świńskiej „ćwiartki” w Stefanowie wydawanej na okoliczność zwycięstwa w Turnieju nieco się oddala.

17. Oblas vs Domaniów: 1:2 (grupa BB)
Pierwszy mecz grupy BB Oblas vs Domaniów i wydawałoby się, że zwycięzca może być tylko jeden. Oblas przez fazę grupową przeszedł przecież jak… „Mojżesz przez Morze Czerwone”, ale- to jest właśnie całe piękno tego sportu. Faworyt na kolanach !

18. Stefanów vs Wrzos: 1:0 (grupa AA)
Stefanów już od kilku lat ma z Wrzosem tzw. „sztamę”. Gdy jednak w grę wchodzi rywalizacja o zwycięstwo w bezpośrednim starciu sentymenty schodzą na drugi plan. Bramka w meczu raptem jedna, ale jakże ważna dla „Zielonych”. Po porażce z Sukowem mieli oni bowiem już przysłowiowy „nóż na gardle”.

19. Oblas vs Przytyk: 3:1 (grupa BB)
„Dream Team”- jak to „Dream Team”, pewny siebie, absolutnie bez kompleksów. Tyle tylko że rywalem tym razem nie Dęba, a rozgoryczony po porażce Oblas. Podejście to samo, rywal znacznie bardziej wymagający, to i wynik zdecydowanie mniej korzystny.

20. Suków vs Wrzos: 3:1 (grupa AA)
Zawodnicy Wrzosu siedząc na ławce łamią sobie głowy: „Jak to będzie, jak my wygramy z Sukowem 1:0- wszyscy będą mieli tyle samo punktów i jednakowy bilans bramkowy”. Może byłoby lepiej, gdyby skoncentrowali się na grze zamiast na snuciu arytmetycznych teorii”

21. Domaniów vs Przytyk: 2:2 (grupa BB)
Ostatni mecz II fazy grupowej, 4 bramki, podział punków i wszystko jasne: Przytyk i Wrzos pakują torby i jadą do domu. Mały finał dla ekip ze Stefanowa i Oblasu a rywalizacja o tytuł najlepszej drużyny Turnieju rozstrzygnie się pomiędzy  wyjątkowo silnym dziś Sukowem a „Czarnym Koniem” z Domaniowa.

22. Stefanów vs Oblas: 2:4 (mecz o III miejsce)
Mecz o trzecie miejsce- często nazywany jest małym finałem…. Finał może i mały, emocje jednak ogromne. Rywalizacja, faul, nerwy i zachowanie a’la Zidane…. Ruleta ? To dla słabiaków. Główka jak w starciu z Materazzim to jest trick- pomyślał jeden z zawodników popularnego „Bongo”… W konsekwencji wykluczenie, które w zasadzie przesądza o losach spotkania.

Przerwa….

Długa przerwa…

 

Finał !
23. Suków vs Domaniów: 1:1 (4:1) w dogrywce (finał)
Suków kontra Domaniów.  Bramka dla „The Reds”, 1:0 ! Mecz dobiega końca. Ekipa z Domaniowa „już wita się z gąską”, już oczami wyobraźni wznosi do góry zwycięski puchar…. 1:1 ! Remis wyszarpany przez Suków w  ostatnich sekundach ! Na twarzach zawodników z Domaniowa niedowierzanie…

I co teraz ?

Organizator zarządza dogrywkę ! Zawodnicy Domaniowa ewidentnie „oddychają już rękawami”, podczas gdy Suków ciągle rześki. 2:1, z Domaniowa kompletnie uchodzą resztki energii, 3:1- losy finału zostają praktycznie rozstrzygnięte, jednak będący w przyslowiowym „gazie” Suków- nie okazując rywalom żadnej litości- dokłada kolejne trafienie. 4:1 i ostatni w tym dniu gwizdek arbitra.

Jeszcze tylko odbiór nagród rzeczowych oraz pamiątkowych pucharów z rąk Wójta Gminy Przytyk Dariusza Wołczyńskiego, kilka uśmiechów dla fotografa i w ten sposób IV Turniej Piłki Halowej o Puchar Wójta Gminy Przytyk przechodzi do historii.

Wszystkim uczestnikom rozgrywek serdecznie dziękujemy za udział w turnieju i pozostawione na boisku serce, a ich kibiców zapraszamy do równie żywiołowego dopingowania swoich faworytów podczas Turnieju Piłki Nożnej, który rozegrany zostanie już 30 lipca br. na stadionie „Sokoła” !

Do zobaczenia ! Galeria zdjęć z turnieju dostępna jest [tutaj]


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat RadomskiRazem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 
Witryna Wiejska
KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom