[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 20 lipca 2018 22:19 | Imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza
RSS

 
 
Wójt Gminy Przytyk
Dariusz Wołczyński


Lipiec 2018
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Było gorąco, czyli emocjonujący Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Przytyk 2017 !


W wyjątkowo upalną, ostatnią niedzielę lipca br. (30.07.2017 r.) na stadionie sportowym w Przytyku rozegrany został- cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem- Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Przytyk. W tegorocznej edycji imprezy, do rywalizacji stanęło 9 drużyn, które w wyniku przeprowadzonego w dniu 26 lipca br. losowania, przyporządkowane zostały do jednej z trzech- skonfigurowanych w następujący sposób grup:

Po rozegraniu wszystkich 9 spotkań I fazy turnieju, których rezultaty prezentują się następująco:

do drugiego etapu rozgrywek awansowały ekipy Oblasu oraz Żerdzi, które jako najlepsze po tej fazie gry rozstawione zostały na pierwszych pozycjach w grupach AA i BB, a także dolosowane do nich drużyny-odpowiednio: Stefanowa i Domaniowa, oraz Wrzosu i Sukowa.

Wszyscy Kibice, którzy pamiętają hokejowe wyniki jakie padały podczas dotychczasowych edycji Turnieju mogą czuć głęboki niedosyt. W tegorocznej odsłonie wydarzenia ewidentnie uczestniczyły wyłącznie najsilniejsze piłkarskie kolektywy z terenu Gminy, które wyraźnie wzięły sobie do serca starą piłkarską maksymę, że „Drużynę buduje się od tyłu, a Turnieje wygrywa defensywą”. Brak tzw. „outsiderów” a także stosowane przez uczestników- wyraźnie zainspirowanych stylem gry panującym we włoskiej SERIE A- catenaccio (system taktyczny kładący szczególny nacisk na dobrze zorganizowaną obronę oraz faule taktyczne) perfekcyjnie odzwierciedlają poniższe wyniki spotkań:

W rezultacie, w tzw. „małym finale”, tj. meczu o III miejsce, przyszło rywalizować ze sobą zawsze niebezpiecznej, naszpikowanej „Gwiazdami” drużynie Żerdzi oraz „Czarnemu Koniowi” tegorocznego Turnieju- zespołowi Oblasu. W regulaminowym czasie gry, żaden z pretendentów do najniższego stopnia podium nie zdołał jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, stąd o triumfie w meczu decydować miała seria „jedenastek”. W tej swego rodzaju „piłkarskiej ruletce”, więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Oblasu, którzy stosunkiem bramek 3:1, „z kwitkiem” odprawili faworyzowanych rywali.

Równie wyrównany przebieg miało spotkanie finałowe, w którym w ramach swoistego „deja vu”, (podobnie jak w I fazie grupowej kiedy to padł remis 1:1), spotkały się zaprzyjaźnione drużyny Stefanowa i Wrzosu. Mimo nieskrywanej wzajemnej sympatii obu ekip, przez wzgląd na stawkę spotkania nie mogło być jednak mowy o żadnym odpuszczaniu i „odstawianiu nogi”. Twarda, aczkolwiek utrzymana w duchu fair-play rywalizacja trwała już od pierwszego gwizdka arbitra. Gdy wszystkim wydawało się, że o końcowym zwycięstwie w Turnieju po raz kolejny decydować będą rzuty karne, faulu taktycznego na pędzącym na bramkę Stefanowa zawodniku Wrzosu, dopuścił się jeden z obrońców popularnego „Bongo”. Sędzia nie miał wyboru- musiał podyktować rzut wolny. Do ustawionej tuż przed polem karnym futbolówki pewnie podszedł Kapitan „Czarno- Niebieskich”, który będąc notabene zawodnikiem prawo nożnym, zaskakującym strzałem lewą nogą pokonał bramkarza rywali. Chwilę później zabrzmiał ostatni gwizdek sędziego i wszystko stało się jasne.

Cytując byłego, bezkompromisowego reprezentanta Polski, a obecnie komentatora sportowego Tomasza Hajtę, śmiało można by rzec, że o końcowym sukcesie w tegorocznej edycji Turnieju decydowały „te detale”, a na miano kultowej już „truskawki na torcie” bezsprzecznie zasłużyło finałowe uderzenie z rzutu wolnego, jakim popisał się kapitan Wrzosu.

Po zakończeniu rozgrywek przyszedł czas na gratulacje oraz  wręczenie nagród w postaci- jakże mogłoby być inaczej- piłek do gry w piłkę nożną, które z rąk Wójta Gminy Przytyk Dariusza Wołczyńskiego oraz Radnego Rady Gminy Przytyk Dariusza Wojtysiaka odebrali kapitanowie wszystkich drużyn biorących udział w rozgrywkach. Laureaci miejsc I-III uhonorowani zostali ponadto pamiątkowymi pucharami a także otrzymali wysokiej jakości sprzęt sportowy (torby sportowe, plecaki, saszetki typu „nerka”).

Wszystkim zawodnikom  serdecznie dziękujemy za pełen zaangażowania udział w Turnieju, zapraszając zarówno ich jak i  wspierających ich Kibiców do udziału w przyszłorocznej edycji wydarzenia !

Do zobaczenia na piłkarskiej murawie w roku 2018 !
Obszerna galeria zdjęć z wydarzenia dostępna jest [tutaj]

Silne uderzenie zawodnika Żerdzi Karola Szymańskiego w meczu z drużyną Orlika

Interwencja bramkarza Dęby Łukasza Suwalskiego w meczu z Oblasem

Próba uderzenia zawodnika Sokoła Jr w meczu ze Stefanowem

Ogromna radość zwycięskiej drużyny Wrzosu w składzie: Damian Wachnicki, Szymon Wachnicki, Kacper Wachnicki, Łukasz Kruk, Rafał Kruk, Marcin Kruk, Kamil Grzegorczyk, Sebastian Wontorski, Arkadiusz Wiktorowicz, Marcin Bugajczyk, Daniel Szczepaniak, Mikołaj Nowak.


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:

KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYKPapryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat RadomskiRazem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 
Witryna Wiejska
KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom