[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 4 lipca 2022 17:31 | Imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana
RSS

 
 
Wójt Gminy Przytyk
Dariusz Wołczyński


Lipiec 2022
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Za nami piknik rodzinny „Postaw na rodzinę”


Bezchmurne niebo i fantastyczna atmosfera towarzyszyły tegorocznemu piknikowi rodzinnemu zorganizowanemu 12 czerwca na płycie stadionu sportowego w Przytyku. Trzeba przyznać – na najmłodszych mieszkańców naszej gminy czekało mnóstwo atrakcji. Oprócz zjeżdżalni, dmuchańcy oraz strefy artystycznej na boisku pojawili się rycerze, giermkowie oraz zwierzęta gospodarskie.

Festyn rozpoczęły występy artystyczne dzieci i młodzieży. Ósmoklasiści z Publicznej Szkoły Podstawowej w Przytyku specjalnie na ten dzień przygotowali przedstawienie zatytułowane Na spotkanie z  asertywnym Czerwonym Kapturkiem. Spektakl nawiązywał do znanej nawet najmłodszym bajki o Czerwonym Kapturku, ale nie był dokładnym jej odwzorowaniem.   Spektakl mimo licznych wprowadzonych  zmian zawierał jednak bardzo mocno zaznaczony morał, nawiązujący do zdrowego żywienia, asertywności i unikania wszelkiego rodzaju środków odurzających.

Tradycyjnie już, podczas festynu dzieci miały okazję wziąć udział w licznych konkurencjach sportowych, przygotowanych przez pracowników szkół i przedszkola. Rywalizacja, choć pełna śmiechu i dobrej zabawy, była niezwykle zacięta i emocjonująca, a finałowi zwycięzcy mogli pochwalić się wspaniałymi nagrodami.

Jak co roku wspólną zabawę podczas festynu uświetnili również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przytyku. Druhowie przygotowali kurtynę wodną oraz przemarsz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Tego dnia naszą gminę odwiedzili również rowerzyści, którzy brali udział w rajdzie rowerowym „Co za Jazda”. Trasę z Radomia do Przytyka pokonało ponad 400 uczestników.

Długi, pełen radosnej zabawy dzień zakończył się w godzinach wieczornych. Organizatorom imprezy, wśród których znaleźli się Wójt Gminy Przytyk Dariusz Wołczyński, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Parafialny Zespół Caritas w Przytyku, serdecznie dziękujemy, a osoby, którym nie udało się dotrzeć do nas w tym roku, zapraszamy na kolejną edycję.

Wydarzenie było współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

Galeria zdjęć

 

 

 

 

 

 

 

 


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYK
Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 


KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom