[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 21 września 2023 21:12 | Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
RSS

 
 
Wójt Gminy Przytyk
Dariusz Wołczyński


Wrzesień 2023
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Otwarto nowy odcinek drogi powiatowej Przytyk – Studzienice


W poniedziałek, 17 kwietnia nastąpiło uroczyste otwarcie drogi powiatowej na odcinku z Przytyka do Studzienic. Ta wielomilionowa inwestycja opiewająca dokładnie  na kwotę 12 746 600,27 zł została wsparta środkami z budżetu naszego samorządu w kwocie 2 130 000,00 zł. Nowy odcinek jest bezpieczny dla kierowców i co najważniejsze również dla pieszych. Całość wyremontowanego odcinka ma długość 2870 metrów.

W ramach trwającej w roku 2022  rozbudowy dotychczasową jezdnię poszerzono do sześciu metrów, przebudowano skrzyżowania z gminnymi drogami, a także zadbano o nowe oznakowanie poziome i pionowe. Nie zapomniano także o zabezpieczeniu skarpy znajdującej się w okolicach kościoła parafialnego.

Priorytetem tego zadania było jednak nie tylko polepszenie komfortu jazdy, ale przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa pieszych. Z Orlika mieszczącego się w Podgajku Zachodnim korzystają uczniowie pobliskiej szkoły podstawowej, którzy podczas swoich zajęć wychowania fizycznego spacerują w kierunku obiektu. Dzięki wybudowanemu chodnikowi podróż młodzieży na boisko będzie bezpieczniejsza. - Czekaliśmy na to kilkanaście lat. Jesteśmy bardzo wdzięczni władzom powiatu i gminy, za to, że wreszcie udało się to zrealizować. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo. Mamy teraz bezpieczne dojście do boiska Orlik, co jest niezwykle ważne dla nauczycieli i uczniów. Życzę wszystkim bezpiecznej podróży po tym odcinku – mówiła podczas spotkania pani Jadwiga Budzik sołtys sołectwa Podgajek.

W uroczystości otwarcia drogi powiatowej udział wzięli przedstawiciele gminy Przytyk, powiatu radomskiego, województwa mazowieckiego, politycy ziemi radomskiej oraz przedstawiciele wykonawcy prac.

Warto przypomnieć, że przebudowa drogi powiatowej w kierunku Studzienic to kolejna ogromna inwestycja powiatu na terenie gminy Przytyk. W trwającej obecnie kadencji wybudowano również drogę powiatową w kierunku Sukowskiej Woli oraz zmodernizowano drogę w kierunku Wrzosu. - Jak już Państwu wspominałem na minionych zebraniach sołeckich – to bardzo ważne, by w Radzie Powiatu Radomskiego mieć swojego przedstawiciela. Mam nadzieję, że nasi mieszkańcy, widząc te ogromne zmiany, już zawsze będą wybierali właściwych kandydatów, z którymi nadal będziemy mogli realizować kolejne, ważne inwestycje – dodał na swoim profilu na Facebooku Dariusz Wołczyński Wójt Gminy Przytyk.

 

 

 

 


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYK
Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 


KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom