[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 17 października 2018 20:02 | Imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli
RSS

 
 
Wójt Gminy Przytyk
Dariusz Wołczyński


Październik 2018
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Czyste Powietrze


W ostatnich dniach pojawiają się nieprawdziwe komunikaty m.in. w telewizji o współudziale Urzędów Gmin w realizacji Programu  Czyste Powietrze.

Program  Czyste Powietrze stwarza możliwość by właściciele domów jednorodzinnych mogli ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację ich budynków. Program „Czyste Powietrze” zakłada możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na:

  • demontaż i wymiana źródeł ciepła starej generacji
  • instalacja urządzeń i instalacji np.: kotły na paliwa stałe, węzły cieplne, systemy  ogrzewania elektrycznego, kotły olejowe, kotły gazowe kondensacyjne, pompy ciepła powietrze, pompy ciepła odbierające ciepło z gruntu lub wody, 
  • zastosowanie odnawialnych źródeł energii: kolektory słoneczne,  mikroinstalacje fotowoltaiczne (dofinansowanie wyłącznie w formie pożyczki)
  • wykonanie termomodernizacji budynków jednorodzinnych, w innym zakresie  m.in. docieplenie przegród zewnętrznych i wewnętrznych, wymiana i montaż stolarki zewnętrznej, montaż i modernizacja instalacji wewnętrznych ogrzewania i ciepłej wody użytkowej)

Uwaga - Gmina nie udziela dotacji w ww. zakresie

Wszystkie informacje dotyczące naborów wniosków,  sposobu wypełniania wniosku zamieszczane są na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Radomiu - www.wfosigw.pl.

Informacji o warunkach udziału w naborze wniosków udzielają pracownicy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pod nr tel. (48) 368 00 80 lub w oddziale Funduszu ul. 25 Czerwca 68 w Radomiu.

Prawdopodobnie w miesiącu wrześniu lub październiku na terenie gminy Przytyk  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie organizować spotkanie, w trakcie którego zainteresowane osoby będą mogły poznać szczegóły na temat możliwości otrzymania dofinansowania.

UWAGA - działania mają charakter informacyjny.  

 

 


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:

KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYKPapryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat RadomskiRazem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 
Witryna Wiejska
KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom