Od wielu już lat Przytyk i gminy ościenne określane są mianem "Paprykowego Zagłębia". Dlaczego ? A no dlatego, że to właśnie stąd na polski rynek trafia ponad 60 tys. ton tego warzywa rocznie
(ok. 80% całkowitej krajowej produkcji).
Jego uprawę na naszym terenie zainicjował w latach osiemdziesiątych pan Antoni Kwietniewski. Mieszkaniec Woli Wrzeszczowskiej, przebywając u rodziny za granicą, podpatrzył jak robią to Holendrzy i Niemcy. Swoje obserwacje, sprzężone z dotychczasową wiedzą rolniczą, postanowił wykorzystać, przenosząc uprawę "na własne podwórko".
I udało się ! Ogromne zyski, z jakimi w tamtym czasie wiązała się uprawa papryki sprawiły, że Pan Antonii bardzo szybko zyskał szerokie grono naśladowców. Jako że uprawa warzyw pod osłonami szybko stała się wiodącą działalnością wśród miejscowych rolników- pojawiła się inicjatywa zorganizowania imprezy, na której lokalni producenci będą mogli podziękować za zebrane plony oraz wymienić się doświadczeniami związanymi
z prowadzoną działalnością. Idea ta została wcielona w życie w roku 1999 i od tmtej pory Targi Papryki w Przytyku, stanowią istotny punkt w kalendarium imprez dożynkowych- nie tylko na szczeblu lokalnym ale także w ujęciu ogólnopolskim.
Wraz z upływem lat, impreza zyskuje na znaczeniu i popularności, przyciągając z roku na rok coraz więcej osób. Ogólnopolskie Targi Papryki w Przytyku, to już nie tylko wystawa stoisk lokalnych producentów (choć ten element nadal stanowi integralną część imprezy), ale także znakomita okazja dla przedsiębiorców do zaprezentowania tysiącom ludzi swoich produktów i usług. To także miejsce, gdzie można usłyszeć i zobaczyć czołowych artystów polskiej sceny muzycznej.
Rozwijamy się dla Was ! :)