[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 17 stycznia 2021 01:28 | Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana
RSS

 
 
Wójt Gminy Przytyk
Dariusz Wołczyński


Styczeń 2021
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej


Gmina Przytyk podpisała umowę z NFOŚiGW w Warszawie o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. Na realizację przedsięwzięcia otrzymano dofinansowanie w formie dotacji w kwocie do 65 822,00 zł. Kwota dotacji uzależniona została od ilości odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów i opakowań po nawozach typu Big Bag, które zostaną poddane odzyskowi lub unieszkodliwieniu przy założeniu, że waga tych odpadów nie może być większa niż ok. 131 Mg (1Mg= 1tona). Owa waga wynika ze złożonych wniosków przez rolników z terenu gminy. Na ich podstawie została przeprowadzona inwentaryzacja. Właściciele gospodarstw rolnych określili ilość i wagę folii rolniczych, siatki i sznurka. Od 21 maja br. rozpoczęła się zbiórka ww. odpadów od rolników, którzy w 2019r. złożyli wniosek.

Przypominamy, iż  odbierane odpady powinny być bez zanieczyszczeń organicznych (np. błota), złożone, niezmieszane z innymi odpadami domowymi. Jeśli odpady będą brudne, niezłożone, nieposegregowane (folia rolnicza, siatka i sznurek po balotach, opakowania typu Big Bag) to nie zostaną przyjęte do punktu zbiórki, gdyż  spowoduje to odmowę przyjęcia na instalacji unieszkodliwiania odpadów.

Rolnicy, którzy w zeszłym roku nie przystąpili do programu, mogą poprzez zgłoszenie telefoniczne wpisać się na listę rezerwową. Przed dokonaniem zgłoszenia należy sprawdzić ilość posiadanych odpadów, gdyż pracownik zapyta o te dane w pierwszej kolejności. Wpisanie na listę, nie jest jednoznaczne z przystąpieniem do programu. Odpady z gospodarstw z listy rezerwowej zostaną uwzględnione w przypadku niedostarczenia zadeklarowanej wielkości odpadów przez rolników, którzy złożyli wnioski w 2019r. Pracownik przyjmujący zgłoszenia -Pani Magdalena Jedlikowska tel. 48 618-00-95 wew. 39

Beneficjentem programu jest Gmina Przytyk, jednak ostatecznymi odbiorcami korzyści są mieszkańcy gminy Przytyk posiadający w swoich gospodarstwach odpady z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag. Utylizacja lub unieszkodliwianie ww. odpadów według programu wyceniona jest na kwotę 500 zł za 1Mg. Dzięki dofinansowaniu rolnicy bezpłatnie mogą oddać odpady i nie ponosić żadnych dodatkowych kosztów.

 

 

 


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:

KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYKPapryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 


KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom