[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 25 kwietnia 2018 21:58 | Imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry
RSS

 
 
Wójt Gminy Przytyk
Dariusz Wołczyński


Kwiecień 2018
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

W Przytyku znowu mamy Posterunek Policji.


Po pięciu latach reaktywowano Posterunek Policji w Przytyku. To 40 w Polsce i 9 na Mazowszu placówka odtworzona po wcześniejszej likwidacji.

W uroczystości symbolicznego wręczenia kluczy do posterunku w Przytyku, która odbyła się 28 lutego br. na Przytyckim Rynku, uczestniczyli m.in.: Marszałek Senatu- Stanisław Karczewski, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji- Mariusz Błaszczak, Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Jan Lach, Wicemarszałek Senatu- Adam Bielan, Wojewoda Mazowiecki- Zdzisław Sipiera, Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu- Inspektor Tomasz Michułka, posłowie na Sejm RP oraz przedstawiciele władz samorządowych, z Wójtem Gminy Przytyk Dariuszem Wołczyńskim na czele.

- Obecność policji w małych miejscowościach ma znaczenie prewencyjne. Ten, kto chce dopuścić się przestępstwa rozważa to, że na miejscu jest policja - mówił podczas uroczystego otwarcia posterunku policji w Przytyku  Minister Mariusz Błaszczak.

Dariusz Wołczyński, wójt gminy Przytyk dziękując wszystkim, którzy zaangażowali się w odtworzenie posterunku przedmiotowego posterunku, wspomniał  o swoich staraniach mających na celu  zachowanie jednostki w chwili, gdy zapadały decyzje o jej likwidacji, a także o tym jak ważny jest to element bezpieczeństwa dla społeczeństwa, szczególnie w kontekście turystycznej atrakcyjności naszej gminy w okresie letnim.

 - W kompleksowo wyremontowanym i wyposażonym posterunku ma służbę pełnić będzie 12 funkcjonariuszy, którzy dodatkowo, w okresie wakacyjnym nadzorować będą teren zalewu w Domaniowie wykorzystując do tego pozostający w ich dyspozycji sprzęt wodny, tj. 4 łodzie motorowe oraz skuter wodny. Komendantem jednostki mianowany został doświadczony dzielnicowy, od lat związany z Gminą Prztyk- starszy aspirant Rajmund Kapusta. Nową placówkę poświęcił ks. kanonik Mirosław Dragiel, kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Po części oficjalnej wszyscy zainteresowani mogli zwiedzić pomieszczenia posterunku.
  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:

KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYKPapryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat RadomskiRazem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 
Witryna Wiejska
KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom