[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 25 kwietnia 2018 21:56 | Imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry
RSS

 
 
Wójt Gminy Przytyk
Dariusz Wołczyński


Kwiecień 2018
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Uczniowie Szkół Podstawowych o Gminie Przytyk wiedzą niemal wszystko.


2 marca 2017 r. w sali konferencyjnej Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie,  przeprowadzony został -zorganizowany z inicjatywy Wójta Gminy- Dariusza Wołczyńskiego- „Konkurs Wiedzy o Gminie Przytyk”

Jego nadrzędnym celem było zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką ich Małej Ojczyzny, a także krzewienie w nich samych postawy lokalnego patriotyzmu.

    

Do rywalizacji w przedmiotowym konkursie stanęły trzy pięcioosobowe drużyny, reprezentujące poszczególne  szkoły podstawowe funkcjonujące na terenie gminy Przytyk, tj

 

1. Publiczną Szkołę Podstawową im. Przyjaciół Dzieci w Przytyku

2. Publiczną Szkołę Podstawową im. we  Wrzosie

3. Publiczną Szkołę Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego we Wrzeszczowie.

 

Wszystkie w/w ekipy okazały się być świetnie przygotowane- udzielanie poprawnych odpowiedzi, nie stanowiło dla żadnej z drużyn najmniejszego problemu. Konkurs jednak, jak to konkurs- rządzi się swoimi prawami i jego rozstrzygnięcie było nieuniknione. Szalę zwycięstwa na korzyść drużyny z Przytyka (12 pkt.) przechyliły nieco lepszy od konkurencji refleks, oraz odrobina zimnej krwi. Tuż za nimi, uplasowała się ekipa ze Wrzeszczowa (10 pkt.), spychając  tym samym kolektyw z Wrzosu na najniższy stopień podium (6 pkt). 

 

 

    Przy okazji przeprowadzenia „Konkursu Wiedzy o Gminie Przytyk”  rozstrzygnięta została  także rywalizacja w konkursie, w którym zadaniem uczestników, było przygotowanie- dowolną techniką plastyczną- logo Papryki Przytyckiej. Werdyktem komisji konkursowej, na czele której stanęła Pani Zofia Pasek, najlepsze okazały się prace:

Karola Bugajczyka (ucznia IV klasy Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrzosie) który zajął III miejsce, Arkadiusza Kołodziejczyka (ucznia IV klasy Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrzosie), który uplasował się na pozycji II, oraz laureatki I miejsca, uczennicy VI klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Przytyku- Dominiki Kornatowskiej.

 

Ponadto Komisja zdecydowała się wyróżnić  dzieła:

Bartłomieja Pudzianowskiego – ucznia III klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Przytyku

Dawida Smagowskiego –  ucznia VI klasy Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrzosie oraz

Reprezentującej Publiczne Gimnazjum w Przytyku- Zuzanny Pudzianowskiej (klasa I)

 

 Nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy laureatom obu w/w konkursów oraz ich opiekunom wręczyli: Wójt Gminy Przytyk oraz Przedstawiciele Komisji Konkursowej.  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:

KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYKPapryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat RadomskiRazem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 
Witryna Wiejska
KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom