[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 16 czerwca 2021 12:44 | Imieniny: Aliny, Justyny, Benona
RSS

 
 
Wójt Gminy Przytyk
Dariusz Wołczyński


Czerwiec 2021
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Gmina Przytyk kupiła działki od samorządu Mazowsza przy zbiorniku w Domaniowie


Gmina Przytyk została pełnoprawnym właścicielem części działek i budynków położonych w najbliższym sąsiedztwie zbiornika wodnego w Domaniowie. Tereny te należały wcześniej do samorządu Mazowsza.

W środę 26 maja w Urzędzie Gminy w Przytyku odbyło się oficjalne podpisanie aktu notarialnego w sprawie zbycia działek należących do samorządu Mazowsza. W spotkaniu uczestniczył Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego, Rafał Rajkowski Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Dariusz Wołczyński Wójt Gminy Przytyk, Katarzyna Wieczorek Dyrektor Departamentu Nieruchomości i Infrastruktury w Urzędzie Marszałkowskim, Anna Rogulska Skarbnik Gminy Przytyk oraz Karolina Suwalska Kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami w Urzędzie Gminy w Przytyku.

Zakupione przez gminę Przytyk nieruchomości, to m.in. trzy budynki znajdujące się niedaleko tamy przy zbiorniku Domaniowskim, oraz grunty.

- Jest to dla nas bardzo korzystna oferta, cieszę się, że dzięki wsparciu samorządu Mazowsza te tereny trafiają teraz do naszej gminy. Radni gminy wcześniej wyrazili gotowość zakupu tych terenów. - powiedział Dariusz Wołczyński Wójt Gminy Przytyk.

Na ten moment nie sprecyzowane zostały plany dotyczące przedmiotowego terenu. Na najbliższej sesji radni gminy będą dyskutować o możliwościach i planach na wykorzystanie zakupionych terenów.

- Ta nieruchomość była dobrze zarządzana do tej pory, ale inaczej zarządza się z Warszawy, a inaczej na miejscu, z Przytyka. Na pewno miejscowe władze samorządowe mają tu na miejscu bardzo sensowne propozycje wykorzystania tych terenów. Dlatego decyzją radnych Sejmiku Mazowsza podjęliśmy decyzję o sprzedaży tych działek - powiedział marszałek Adam Struzik.

 

 

 

 


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:

KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYKPapryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 


KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom