[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 23 lipca 2024 23:36 | Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława
RSS

 
 
BURMISTRZ MIASTA I GMINY
Dariusz Wołczyński


Lipiec 2024
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Przytyk Seniorom


Program Przytyk Seniorom

 Jest to program, którego celem jest poprawa jakości życia starszych mieszkańców naszej gminy, zarówno w sferze ochrony zdrowia, bezpieczeństwa jak i aktywności społecznej. Wiemy, że osoby starsze często zmagają się z licznymi problemami, dlatego chcemy udzielić im potrzebnego wsparcia i przestrzeni do spędzania wolnego czasu.
Program składa się z czterech filarów:

 

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie

W trosce o seniorów władze gminy postanowiły przekazać Samodzielnemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Przytyku oraz we Wrzeszczowie z budżetu gminy za zgodą Rady środki finansowe w formie dotacji na pokrycie kosztu zakupu szczepionki.

Program jest skierowany do osób, które ukończyły 60 rok życia i są mieszkańcami gminy Przytyk.

Osoby, które ukończyły 60 rok życia i są mieszkańcami naszej gminy, mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie.

 Szczepienia są wykonywane w SPZOZ w Przytyku przy ul. Kościelnej oraz SPZOZ we Wrzeszczowie od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez SPZOZ-y. Osoby zgłaszające się do zaszczepienia powinny posiadać przy sobie dowód osobisty.

 

Dzień Seniora

Jest to impreza organizowana z myślą właśnie o naszych Seniorach. Chcemy, by była to uroczystość cykliczna i była to okazja do regularnego świętowania. Zależy nam, by starsi mieszkańcy naszego społeczeństwa mieli swoją własną uroczystość, podczas której będzie miejsce na zabawę, tańce, rozmowy i integrację.

 

Koperta życia

To akcja kampanii Przytyk Seniorom. Czym jest koperta życia? To koperta przechowywana w lodówce, zawierająca formularz z opisem historii choroby, listą zażywanych leków oraz danymi chorego i najbliższych członków rodziny. Zawarte w niej informacje są niezbędne podczas przeprowadzania wywiadu lekarskiego w momencie udzielania pomocy medycznej. 

Kopertę życia oraz wszystkie informacje z nią związane można uzyskać w Urzędzie Gminy Przytyk w pokoju nr 14 (parter) telefon 48 6180095 wew. 37.

 

 

 

Samotny Senior powyżej 65. roku życia

Nowy filar programu to działania, których celem jest zapewnienie wsparcia samotnym Seniorom w ich codziennych obowiązkach, poprzez robienie zakupów oraz realizację recept. Jeśli chcieliby Państwo skorzystać z takiej pomocy, prosimy o kontakt za pośrednictwem jednego ze wskazanych telefonów kontaktowych: 48 618-05-50 lub 48 618-00-95.

Jednocześnie informujemy, iż został wprowadzony „Telefon dla Seniora”, w ramach którego oferowane jest wsparcie w zakresie udzielania wszelkich informacji o obecnej sytuacji oraz podejmowanych przez Gminę Przytyk działaniach. Niezbędne informacje uzyskają Państwo pod numerem 48 618-00-87.

 

KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYK
Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 


KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom