[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 26 maja 2022 04:52 | Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny
RSS

 
 
Wójt Gminy Przytyk
Dariusz Wołczyński


Maj 2022
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Kampania promująca walory turystyczno-kulturalne gminy Przytyk


W połowie lipca Lokalna Grupa Działania Razem dla Radomki ogłosiła wyniki naborów na start-upy na inicjatywy turystyczne i kulturalne. Gmina Przytyk w naborze tym otrzymała kwotę 7019,00 zł na wykonanie mapy atrakcji turystycznych oraz stworzenie filmu informacyjno-promocyjnego. Dzięki przeprowadzonym działaniom Gmina Przytyk będzie bardziej rozpoznawalna, co przyczyni się do jej rozwoju, propagowania inicjatyw lokalnych, wzrostu atrakcyjności.

Gmina Przytyk,  jest miejscem o ogromnym potencjale turystycznym. Na naszym terenie, oprócz  szeregu zabytkowych budowli sakralnych (Kościół pw. św. Wawrzyńca we Wrzosie, Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Przytyku, Kościół we Wrzeszczowie) oraz świeckich (Dworek we Wrzeszczowie, Dworek w Oblesie), znajdują się wyjątkowo atrakcyjne destynacje, wykorzystujące walory przyrodnicze gminy (Zalew w Domaniowie, Zalew w Jagodnym).

Przez ostanie lata w gminie Przytyk zaszły duże zamiany, głównie dzięki pozyskanym środkom z wielu źródeł zewnętrznych tj. np. przebudowa Rynku w Przytyku, gdzie znajduje się  zabytkowa studnia - Legendarny "Pępek Europy",

Ważnym elementem tutejszej  gospodarki  jest uprawa papryki, która posiada blisko 40 letnią tradycję produkcji. 28 lipca 2011 r. uzyskała wpis na listę Produktów Tradycyjnych, stanowi jedno z głównych źródeł dochodu większości mieszkańców. Teren ten nazywany jest zagłębiem paprykowym.

Gmina Przytyk słynie z wielu imprez cyklicznych takich „Święto Papryki”, Wesele Jana Kochanowskiego, festyny we Wrzosie i Wrzeszczowie, podczas których mocno akcentuje się kulturę ludową poprzez taniec, śpiew i muzykę. Na tym terenie prężnie działają również stowarzyszenia.

Te oraz wiele innych działań pokazują jak wspaniale rozwija się nasza gmina, którymi warto się chwalić i promować aby ocalić od zapomnienia, a jednocześnie przyciągnąć potencjalnych mieszkańców, turystów i inwestorów. 

Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego gminę Przytyk oraz do pobrania mapy atrakcji turystycznej.

Film informacyjno-promujący

 

 

Mapa atrakcji turystycznych

 

 

 

 

Projekt dofinansowany został przez Stowarzyszenie LGD „Razem dla Radomki” w ramach start-upów na inicjatywy turystyczne i kulturalne dla projektu współpracy pn. „Południowe Mazowsze – Marką Turystyczną” współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYK
Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 


KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom