[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 24 stycznia 2022 20:09 | Imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała
RSS

 
 
Wójt Gminy Przytyk
Dariusz Wołczyński


Styczeń 2022
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Zakład Gospodarki Komunalnej w Przytyku od Nowego Roku odbiera odpady komunalne z terenu gminy


Już nie zewnętrzna firma, a Zakład Gospodarki Komunalnej w Przytyku od 1 stycznia 2022 roku mierzy się z zadaniem związanym z odbiorem odpadów komunalnych z terenu gminy.

Według przedstawionego harmonogramu odbioru odpadów na 2022 rok, gmina Przytyk została podzielona na 4 rejony. Z każdego z nich będą odbierane odpady na podstawie uchwalonego przez Radę Gminy w Przytyku regulaminu.

Zmiana firmy odbierającej śmieci z prywatnej na spółkę rodzimą jest możliwa, ponieważ przepisy prawa dają możliwość samorządom przekazania  zadań własnym spółkom.

Obecnie coraz częściej się zdarza, że gminy powierzają podobne działania gminnym jednostkom. W ten sposób samorządy chcą mieć większy wpływ na proces odbioru odpadów, mając nadzieję na obniżenie kosztów związanych z systemem ich zagospodarowania.

W ramach powierzonego nowego zadania Zakład Gospodarki Komunalnej już zatrudnił i przeszkolił pracowników, którzy zajmują się odbiorem odpadów od naszych mieszkańców.

Mamy nadzieję, że dzięki umowie pomiędzy Gminą Przytyk, a Zakładem Gospodarki Komunalnej proces odbioru odpadów będzie wygodniejszy dla naszych mieszkańców oraz mniej kłopotliwy.

W dalszym ciągu przypominamy o obowiązku segregacji odpadów na poszczególne frakcje. Nieprawidłowa segregacja może być przyczyną nieodebrania odpadów z posesji oraz naliczenia podwójnej opłaty za miesiące, w których nie było prawidłowej segregacji.

 


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYK
Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 


KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom