[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 4 lipca 2022 18:23 | Imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana
RSS

 
 
Wójt Gminy Przytyk
Dariusz Wołczyński


Lipiec 2022
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Porozumienie w sprawie budowy jazu na Radomce


Poprawi się bilans wody na terenach przy Radomce w okolicach Przytyka. Mniejsze będzie zagrożenie suszą, a także zmniejszy się ryzyko powodzi. To wszystko dzięki jazowi, jaki zostanie zbudowany na rzece. Najpierw jednak musi powstać projekt inwestycji. W poniedziałek 23 maja w Urzędzie Gminy w Przytyku zostało podpisane porozumienie w tej sprawie z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie. Ze strony urzędu porozumienie podpisał wójt Dariusz Wołczyński,  drugą stronę reprezentowali Przemysław Daca prezes Wód Polskich oraz Mirosław Kurz dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie.

W uroczystości podpisania porozumienia wzięli udział również: Stanisław Karczewski — Senator RP, Andrzej Kosztowniak — Poseł RP, Maciej Brzeski — Dyrektor Zarządu Zlewni w Radomiu, Mirosław Chabiera — Kierownik Działu ZPI oraz Krzysztof Wlazło — Przewodniczący Rady Gminy Przytyk.

Wynikiem realizacji porozumienia będzie budowa obiektu związanego z gospodarowaniem zasobów wodnych polegająca na przeciwdziałaniu skutkom suszy. Szacowana przez gminę Przytyk, na podstawie podobnych realizacji, wartość inwestycji wynieść może 5 mln złotych.

Gmina Przytyk oraz Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zobowiązują się w zawartym porozumieniu do podejmowania wspólnych działań mających na celu przygotowanie i realizację zadania w postaci budowy jazu na Radomce w Przytyk. Podpisywane porozumienie określa podział poszczególnych czynności pomiędzy Gminę oraz Wody Polskie.

Zadaniem Gminy Przytyk, do którego samorząd obliguje się w podpisywanym dokumencie, będzie opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkich wymaganych prawem decyzji administracyjnych niezbędnych do realizacji zadania; nieodpłatnie przekazanie opracowanej dokumentacji i przeniesienia uzyskanych decyzji administracyjnych na rzecz Wód Polskich oraz dokonanie wykupu i nieodpłatnego przekazania na rzecz Skarbu Państwa, reprezentowanego przez Wody Polskie, gruntów — w przypadku, gdyby w związku z realizacją zadania konieczne okazało się zajęcie gruntów niestanowiących własności Skarbu Państwa lub Gminy Przytyk na potrzeby realizacji zadań objętych niniejszym porozumieniem.

- Na pewno przygotowanie wszelkich pozwoleń, uzyskanie dokumentacji, potrwa dłuższy czas. Szacuję, że może to potrwać około dwóch lat – dodał wójt Dariusz Wołczyński.

Zadaniem Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie będzie pomoc przy opracowywaniu dokumentacji projektowej i pozyskiwaniu wymaganych prawem decyzji administracyjnych oraz budowa jazu na Radomce, po uzyskaniu przez Wody Polskie środków finansowych.

 

 

 


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYK
Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 


KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom