[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 4 lipca 2022 17:02 | Imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana
RSS

 
 
Wójt Gminy Przytyk
Dariusz Wołczyński


Lipiec 2022
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

OSP w Sukowie już oficjalnie może cieszyć się swoim nowym wozem strażackim


Tegoroczne gminne obchody dnia strażaka zostały połączone z poświęceniem i przekazaniem samochodu bojowego dla jednostki OSP Suków. Uroczystości odbyły się 5 czerwca na stadionie sportowym w Przytyku. Wydarzenie rozpoczęła zbiórka pododdziałów, następnie została odprawiona Msza święta  w intencji wszystkich strażaków z terenu gminy Przytyk. Po nabożeństwie na płycie stadionu ksiądz Biskup Stanisław Dziuba poświęcił  nowy wóz ratowniczo-gaśniczy marki VOLVO.
W uroczystościach brali udział politycy ziemi radomskiej, przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, władze Sejmiku Województwa Mazowieckiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, radni gminy Przytyk.
- Drodzy druhowie, cieszę się, że spełniło się wasze kolejne marzenie. Mam nadzieję, że samochód pomoże wam w waszej trudnej pracy. Chciałbym gorąco podziękować senatorowi Stanisławowi Karczewskiemu, posłowi Andrzejowi Kosztowniakowi, Wicemarszałkowi Województwa Mazowieckiemu Rafałowi Rajkowskiemu oraz całej Radzie Gminy Przytyk za pomoc w pozyskaniu środków na zakup samochodu – powiedział podczas swojego wystąpienia Dariusz Wołczyński, Wójt Gminy Przytyk.
Nowy wóz zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców i ułatwia służbę strażakom z OSP w Sukowie. Jest wyposażony w niezbędny sprzęt, między innymi w autopompę, maszt z oświetleniem, wyciągarkę, działko wodno-pianowe oraz kamerę monitorującą strefę z tyłu pojazdu. Posiada zbiornik o pojemności 4000 litrów wody i 200 litrów środka pianotwórczego. Napęd 4×4 umożliwia dotarcie do najbardziej niedostępnych terenów. Samochód został zakupiony dzięki funduszom Gminy Przytyk, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Urzędu Marszałkowskiego oraz środkom pochodzącym z dotacji budżetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Galeria zdjęć

 

 

 


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYK
Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 


KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom