[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 4 lipca 2022 17:05 | Imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana
RSS

 
 
Wójt Gminy Przytyk
Dariusz Wołczyński


Lipiec 2022
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Festyn Powitanie Lata nad zalewem Jagodno


W niedzielę, 26 czerwca nad zalewem Jagodno odbędzie się Festyn Rodzinny „Powitanie Lata”, organizowany przez Powiat Radomski oraz Gminę Przytyk. Będą zawody w stylu Ninja Warrior na gigantycznych, dmuchanych torach przeszkód. W programie również wiele pokazów na wodzie. Muzycznym gościem wydarzenia będzie zespół Jagoda & Brylant.

Podczas festynu nie zabraknie także tradycyjnego już przeciągania liny, ale nowością będą wyścigi na ruroskoczkach. W obu konkurencjach wezmą udział pięcioosobowe drużyny, które mogą zgłosić się już podczas festynu. W programie znalazły się również zawody dla najmłodszych, które będą rywalizowały w biegach na krótkie dystanse.

Kolejnym wyjątkowym punktem programu będzie bicie polskiego rekordu Guinnessa w liczbie osób jedzących jednocześnie jagodzianki. Smaczne wypieki specjalnie na to wydarzenie przygotuje Piekarnia Wacyn Ewy Brzezińskiej i Andrzeja Karczewskiego.

Na zakończenie muzycznym gościem imprezy będzie Jagoda & Brylant, duet specjalizujący się w gatunku disco-dance. Ich występ na scenie około godziny 20.00.

To nie koniec atrakcji! Podczas gdy na lądzie będą trwały zawody i biegi, na wodzie będzie można wziąć udział w warsztatach nauki pływania na deskach SUP. W arkana tego sportu wprowadzi wszystkich chętnych instruktorka pływania na deskach SUP Justyna Prygiel z Klubu SUP Jedlnia-Letnisko.  

Na scenie zaprezentują się także grupy taneczne z Centrum Kultury i Biblioteki w Przytyku, a także ze szkoły tańca ROCKSTEP w Radomiu. Imprezę poprowadzi energiczna Agnieszka Mleczko, a zawody sportowe będzie komentował Włodzimierz Bojarski. Oprawę muzyczną zapewni redakcja Radia Rekord, która tego dnia pojawi się nad zalewem ze swoim studiem plenerowym. Organizatorami wydarzenia są: Powiat Radomski i Gmina Przytyk.

 


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYK
Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 


KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom