[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 20 marca 2023 10:51 | Imieniny: Klaudii, Eufemii, Cyriaki
RSS

 
 
Wójt Gminy Przytyk
Dariusz Wołczyński


Marzec 2023
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Publiczna Szkoła Podstawowa we Wrzosie zostanie rozbudowana


We wtorek 20 grudnia w Urzędzie Gminy w Przytyku została podpisana umowa w sprawie rozbudowy Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Orła Białego we Wrzosie. Stosowne dokumenty podpisywał Wójt Gminy Przytyk Dariusz Wołczyński, inwestor zadania, a także Anna Rogulska Skarbnik Gminy Przytyk. W spotkaniu wzięli udział parlamentarzyści: senator Stanisław Karczewski, poseł Andrzej Kosztowniak jak również Jolanta Kowalik dyrektorka Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Orła Białego we Wrzosie.

            Rozbudowa budynku Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrzosie wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej to zadanie dwuletnie, które rozpocznie się w roku 2023. Budynek szkoły wzbogaci się o dwie sale przedszkolne oraz o jedną salę dydaktyczną, który będzie połączony łącznikiem z istniejącą szkołą. Ponadto w budynku znajdować się będzie szatnia i pomieszczenia higieniczno-sanitarne. Obiekt będzie parterowy, niepodpiwniczony, przykryty wielospadowym dachem. Dobudowany budynek będzie wyposażony w wewnętrzną i zewnętrzną instalację wodno-kanalizacyjną, CO oraz instalację wentylacji mechanicznej. Na dachu zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna o mocy 22,8 kWp.

            Infrastruktura będzie dostosowana dla osób niepełnosprawnych z istniejącego budynku szkolnego istniejącą pochylnią przy wejściu w budynku sali gimnastycznej.

Rozbudowa budynku Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrzosie wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej została dofinansowana z rządowego programu Polski Ład. Koszt zadania to 2 364 726,97 zł.

Odpowiedzialne będzie za nią przedsiębiorstwo: Cezary Stanisławek "Czarbud" Usługi Remontowo-Budowlane z Radomia.

 

 

 


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYK
Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 


KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom