[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 26 lutego 2024 05:46 | Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RSS

 
 
BURMISTRZ MIASTA I GMINY
Dariusz Wołczyński


Luty 2024
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829

Publiczna Szkoła Podstawowa we Wrzosie zostanie rozbudowana


We wtorek 20 grudnia w Urzędzie Gminy w Przytyku została podpisana umowa w sprawie rozbudowy Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Orła Białego we Wrzosie. Stosowne dokumenty podpisywał Wójt Gminy Przytyk Dariusz Wołczyński, inwestor zadania, a także Anna Rogulska Skarbnik Gminy Przytyk. W spotkaniu wzięli udział parlamentarzyści: senator Stanisław Karczewski, poseł Andrzej Kosztowniak jak również Jolanta Kowalik dyrektorka Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Orła Białego we Wrzosie.

            Rozbudowa budynku Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrzosie wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej to zadanie dwuletnie, które rozpocznie się w roku 2023. Budynek szkoły wzbogaci się o dwie sale przedszkolne oraz o jedną salę dydaktyczną, który będzie połączony łącznikiem z istniejącą szkołą. Ponadto w budynku znajdować się będzie szatnia i pomieszczenia higieniczno-sanitarne. Obiekt będzie parterowy, niepodpiwniczony, przykryty wielospadowym dachem. Dobudowany budynek będzie wyposażony w wewnętrzną i zewnętrzną instalację wodno-kanalizacyjną, CO oraz instalację wentylacji mechanicznej. Na dachu zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna o mocy 22,8 kWp.

            Infrastruktura będzie dostosowana dla osób niepełnosprawnych z istniejącego budynku szkolnego istniejącą pochylnią przy wejściu w budynku sali gimnastycznej.

Rozbudowa budynku Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrzosie wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej została dofinansowana z rządowego programu Polski Ład. Koszt zadania to 2 364 726,97 zł.

Odpowiedzialne będzie za nią przedsiębiorstwo: Cezary Stanisławek "Czarbud" Usługi Remontowo-Budowlane z Radomia.

 

 

 


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:



KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYK




Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski





Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 


KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom