[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 21 września 2023 20:28 | Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
RSS

 
 
Wójt Gminy Przytyk
Dariusz Wołczyński


Wrzesień 2023
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Za nami eko piknik Wybierzmy naturę


Na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Przytyku w dniu 31 maja odbył się pierwszy gminny piknik ekologiczny.

Celem pikniku, który został zorganizowany przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie było promowanie idei i postaw proekologicznych wśród uczniów i lokalnej społeczności.

Podczas wydarzenia odbyło się wiele zabaw i konkursów o tematyce ekologicznej np.: międzyszkolna olimpiada wiedzy ekologicznej, ekologiczna międzyszkolna olimpiada sportowa, przedstawienie z pokazem mody ekologicznej. Na boisku szkolnym pojawiły się także stoiska ze zdrową żywnością oraz różnego rodzaju animacje. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko zbiórki odpadów przygotowane przez pracowników Urzędu Gminy w Przytyku. Podczas trwania pikniku każdy mieszkaniec gminy Przytyk, który dostarczył do punku: 5 kg makulatury bądź puszek aluminiowych lub elektrośmieci, mógł w zamian otrzymać sadzonkę.

Podczas pikniku prelekcję dot. wartości lasów i dbania o środowisko wygłosił pracownik nadleśnictwa Pan Grzegorz Rokiciński.

Ekologiczny piknik rodzinny został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Anna Moskwa Minister Klimatu i Środowiska.

 

Galeria zdjęć

 

 

 

 

 


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYK
Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 


KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom