[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 18 czerwca 2024 19:58 | Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
RSS

 
 
BURMISTRZ MIASTA I GMINY
Dariusz Wołczyński


Czerwiec 2024
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Za nami eko piknik Wybierzmy naturę


Na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Przytyku w dniu 31 maja odbył się pierwszy gminny piknik ekologiczny.

Celem pikniku, który został zorganizowany przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie było promowanie idei i postaw proekologicznych wśród uczniów i lokalnej społeczności.

Podczas wydarzenia odbyło się wiele zabaw i konkursów o tematyce ekologicznej np.: międzyszkolna olimpiada wiedzy ekologicznej, ekologiczna międzyszkolna olimpiada sportowa, przedstawienie z pokazem mody ekologicznej. Na boisku szkolnym pojawiły się także stoiska ze zdrową żywnością oraz różnego rodzaju animacje. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko zbiórki odpadów przygotowane przez pracowników Urzędu Gminy w Przytyku. Podczas trwania pikniku każdy mieszkaniec gminy Przytyk, który dostarczył do punku: 5 kg makulatury bądź puszek aluminiowych lub elektrośmieci, mógł w zamian otrzymać sadzonkę.

Podczas pikniku prelekcję dot. wartości lasów i dbania o środowisko wygłosił pracownik nadleśnictwa Pan Grzegorz Rokiciński.

Ekologiczny piknik rodzinny został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Anna Moskwa Minister Klimatu i Środowiska.

 

Galeria zdjęć

 

 

 

 

 


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYK
Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 


KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom