[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 21 września 2023 21:48 | Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
RSS

 
 
Wójt Gminy Przytyk
Dariusz Wołczyński


Wrzesień 2023
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

GMINA PRZYTYK OTRZYMAŁA DOFINANSOWANIE W KWOCIE 35 000 ZŁ NA ODBIÓR AZBESTU Z NFOŚIGW


   Na podstawie złożonego wniosku oraz podpisanej umowy Gmina Przytyk otrzymała  ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotację w kwocie 35.000,00 zł na realizację przedsięwzięcia związanego z usunięciem azbestu, tj. przedsięwzięcia pod nazwą "Zbieranie, transport oraz unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Przytyk". Dofinansowanie obejmuje transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z nieruchomości położonych na terenie Gminy Przytyk.

Informujemy, że wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i zapewniamy, że w przyszłym roku również będziemy ubiegać się o przyznanie dotacji na ten cel. Wszyscy mieszkańcy, którzy posiadają jeszcze wyroby zawierające azbest i zainteresowani są jego usunięciem powinni złożyć w tym celu wnioski do końca grudnia 2023 r. Informujemy również, że na stronie Urzędu Gminy w Przytyku www.przytyk.pl (zakładka druki do pobrania) lub w Urzędzie Gminy w Przytyku- pok. nr 26 dostępne są wnioski, pozwalające na udział w przedsięwzięciu.

Przypominamy, że azbest jest groźny gdy jego pokruszone, połamane włókna uwalniają się z wyrobów, przedostają do powietrza i niewidoczne dla oka zostają wdychane przez człowieka. Pył azbestowy nie tylko zanieczyszcza płuca, ale i mechanicznie je uszkadza – ostre drobinki drażnią śluzówkę, co powoduje zwłóknienie tkanki płucnej i pośrednio proces nowotworowy.

 

 


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYK
Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 


KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom