[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 23 lipca 2024 22:21 | Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława
RSS

 
 
BURMISTRZ MIASTA I GMINY
Dariusz Wołczyński


Lipiec 2024
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Bardzo udane i smaczne Ogólnopolskie Targi Papryki w Przytyku


Już po raz 22. w naszej gminie odbyły się Ogólnopolskie Targi Papryki. Gwiazdą wieczoru była Ania Dąbrowska. Pod sceną bawiły się tłumy mieszkańców całego powiatu radomskiego.

Tego dnia w Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie na stoiskach przygotowanych przez lokalnych producentów można było zakupić najróżniejsze odmiany papryki. Czerwone, żółte, zielone, słodkie  bądź ostre, każdy znalazł coś dla siebie, a zachęcać do zakupu tego smacznego warzywa nie trzeba było, bo wszyscy chyba znają jego zalety.

Kolorowe złoto Przytyka

Gospodarzami wydarzenia byli Wójt Gminy Przytyk, Dariusz Wołczyński, Starosta Radomski Waldemar Trelka oraz Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski, którzy w swoich wystąpieniach zachęcali do promocji i zakupu papryki, ale przede wszystkim podziękowali rolnikom za ich ciężką, codzienną pracę.   

– Spotykamy się tu w Centrum w Słowikowie, by wspólnie cieszyć się z tego, co podarowała nam ziemia. Mowa tutaj przede wszystkim o papryce, widzimy ją choćby na dzisiejszych stoiskach, jest nie tylko symbolem obfitości zbiorów, ale także ciężkiej pracy naszych mieszkańców. Szanowni rolnicy ziemi przytyckiej - dziękuję za wasz wielki trud i  za zaangażowanie. Bez Was i waszej ciężkiej i niestrudzonej pracy nie byłoby dzisiejszego święta – mówił Dariusz Wołczyński Wójt Gminy Przytyk.

Konkursy i wielkie gotowanie

Co roku, najważniejszym punktem programu jest konkurs na najładniejsze stoisko paprykowe. Tym razem swoje plony zaprezentowało sześciu producentów. Najwięcej głosów i tym samym nagrodę główną zdobyło stoisko przygotowane przez Paulinę i Mariusza Pająków z Wrzeszczowa. Miejsce drugie zdobyli Małgorzata i Mirosław Rogulscy z miejscowości Dęba, a trzecie Alicja i Sylwester Leśnowolscy z Sewerynowa.  

Medal Zasłużony dla Rolnictwa otrzymali rolnicy z terenu gminy Przytyk: Dariusz Grotek, oraz Marek Jurowski. Odznaczenia Zasłużony dla Powiatu Radomskiego odebrał zaś Piotr Bińkowski.

Podczas naszego wydarzenia na scenie wręczono także nagrody na najpyszniejsze danie z papryką. Wyniki tej smacznej konkurencji przedstawił Cezary Nowek Prezes Stowarzyszenia LGD Razem dla Radomki.

Nie brakowało także  konkursów i zabaw dla dzieci. Wokół placu ustawiono dmuchańce i karuzelę dla dzieci. Mateusz Krojenko, uczestnik popularnego programu “MasterChef” przygotował leczo na 1000 osób. Kto nie posmakował tej potrawy, niech żałuje, bo było niezwykle smaczne.

Koncert Ani Dąbrowskiej

Publiczność rozkręcił zespół Kordian, który grał w góralskich rytmach, ale również w klimacie disco i rocka. Z kolei duet Non Stop zaproponował muzykę disco dance. Na koniec wystąpiła znana wokalistka Ania Dąbrowska, która wraz ze swoim zespołem zaśpiewała największe przeboje: „Z Tobą nie umiem wygrać” „Charlie, Charlie”, „Tego chciałam”, „Nigdy nie tańcz ze mną”. Na zakończenie sprawiła miłą niespodziankę i wspólnie ze swoim chórkiem znakomicie wykonała piosenkę “Simply the best” zmarłej niedawno Tiny Turner.

 

XXII Ogólnopolskie Targi Papryki w Przytyku były organizowane i współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

Galeria zdjęć

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYK
Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 


KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom