[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 20 maja 2024 04:06 | Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
RSS

 
 
BURMISTRZ MIASTA I GMINY
Dariusz Wołczyński


Maj 2024
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Muzyczny Jarmark Tradycji w Przytyku


Stowarzyszenie LGD „Razem dla Radomki” wspólnie z Centrum Kultury i Biblioteką w Prztyku oraz Dariuszem Wołczyńskim Wójtem Gminy Przytyk zapraszają w najbliższą sobotę 9 września do Przytyka na Jarmark Tradycji, wydarzenie podczas którego będziemy mogli posłuchać wykonawców prezentujących muzykę folkową i tradycyjną.

 

Wydarzenie rozpocznie zespół BUM BUM ORKeSTAR – czyli polski zespół muzyczny prezentujący energetyczne połączenie muzyki bałkańskiej, polskiej i klezmerskiej. Po nich na potańcówkę na dechach zaproszą znakomici muzykanci z regionu radomskiego: Rodzinna Kapela Foktów, Kapela Andrzeja Paciorka oraz Henryka Gwiazdy z Mateuszem Niwińskim.

Podczas Jarmarku Tradycji wystąpi również Młodzieżowy Zespół Ludowy „Guzowianki”, którego utwory w Internecie biją rekordy popularności. Na wydarzeniu zaprezentują się w towarzystwie orkiestry muzycznej i zaproszą nas do tańca.

 

Na wydarzeniu przygotowane będą stoiska kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń na których będzie można spróbować tradycyjnych dań i potraw. Na pewno nie zabraknie tych z papryką, z której słynie gmina Przytyk. Stoiska przygotują m.in. Stowarzyszenie Wrzosowisko, Koło Gospodyń Wiejskich Dębinianki z Dębin oraz Lokalne Stowarzyszenie Kobiet ze Skrzynna.

A na koniec wydarzeń zapraszamy na potańcówkę przy muzyce zespołu weselnego Rewers. Serdecznie zapraszamy.

 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Wydarzenie odbędzie się na Stadionie Gminnym w Przytyku, ul. Warszawska 23.

 

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu współpracy pn. „Kultura lokalnie. Przestrzeń inspiracji” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020″.

 


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYK
Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 


KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom