[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 8 grudnia 2023 03:03 | Imieniny: Marii, Wirginii, Zenona
RSS

 
 
Wójt Gminy Przytyk
Dariusz Wołczyński


Grudzień 2023
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Złote Gody w Gminie Przytyk


20 par małżeńskich z terenu naszej gminy obchodziło 10 listopada 2023 r. Złote Gody – jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego.

Wydarzenie tradycyjnie zainaugurowane zostało mszą świętą w kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Przytyku. Obok proboszcza miejscowej parafii, księdza profesora Sławomira Fundowicza, uczestniczył również duchowny z Wrzosu, ksiądz kan. Jan Kieczyński.

Po zakończonym nabożeństwie, zarówno Jubilaci, jak i goście udali się do Publicznej Szkoły Podstawowej w Przytyku, gdzie odbyła się dalsza część obchodów jubileuszowych. Wójt Gminy Przytyk Dariusz Wołczyński oraz Kierownik Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Krzysztof Murawski dokonali aktu dekoracji par małżeńskich.

Dostojni jubilaci otrzymali „Medale za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznane przez Prezydenta RP.

Były też listy gratulacyjne, a także okolicznościowe grawertony oraz kwiaty i życzenia wielu kolejnych wspólnych szczęśliwych lat.

Specjalnie na tę okazję uczniowie szkoły przygotowali przedstawienie, dopełniające całą uroczystość. Oficjalna część tego wyjątkowego wydarzenia zakończyła się wspólnym grupowym zdjęciem.

Wytrwałe w miłości i szacunku do siebie pary, które obchodziły jubileusz, to: Jadwiga Bronisław Stępniewscy, Ewa i Stanisław Sikorowie, Celina i Władysław Ostatkowie, Maria i Stefan Kościowscy, Alucja i Stanisław Barszczowie, Jadwiga i Henryk Szczepaniakowie, Elżbieta i Stanisław Ponetowie, Krystyna i Jan Kornatowscy,  Krystyna i Jan Rybinkiewiczowie, Jadwiga i Eugeniusz Warulikowie, Maria i Pawłeł Michalakowie, Anna i Józef Praskowie, Jadwiga i Mieczysław Bocheńscy, Marianna i Stanisław Adamcowie, Krystyna i Lesław Rdzankowie, Petronela i Henryk Koścowie, Krystyna i Zdzisław Iskrzyńscy, Zofia i Bogdan Koślowie, Stanisława i Stanisław Sobstylowie, Irena i Adam Rychliccy.

Wszystkim parom serdecznie gratulujemy, życząc zdrowia i kolejnych pięknych, wspólnych rocznic.

Galeria zdjęć z imprezy dostępna jest [tutaj]

 

 

 

 

 

 


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYK
Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 


KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom