[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 26 lutego 2024 04:53 | Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RSS

 
 
BURMISTRZ MIASTA I GMINY
Dariusz Wołczyński


Luty 2024
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Przytyku


W dniu 30 stycznia odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Przytyku, zorganizowana z okazji odzyskania przez miasto praw miejskich. Wydarzenie miało miejsce w Publicznej Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Przytyku i zgromadziło liczne grono gości, w tym senatorów, posłów, dyrektorów instytucji kulturalnych i przedstawicieli samorządów.

W atmosferze podniosłego wydarzenia, uczestnicy sesji mieli okazję podziwiać prace plastyczne i wiersze uczniów szkoły, umieszczone przy wejściu do budynku. Przewodniczący Rady Miejskiej, Krzysztof Wlazło, otworzył posiedzenie, po którym głos zabrali dwaj wybitni historycy: prof. Dariusz Kupisz i dr hab. Sebastian Piątkowski. Obaj Panowie są autorami publikacji „Dzieje Przytyka i okolicznych miejscowości do roku 1918”, a obecnie przygotowują kolejną książkę, która opisze historię miasta po 1918 roku.

Podczas wystąpień historyków, dowiedzieliśmy się, że Przytyk to jedna z najstarszych miejscowości w regionie radomskim, z długą historią i burzliwymi wydarzeniami.

Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Przytyk Dariusz Wołczyński, który podkreślił znaczenie przywrócenia praw miejskich dla społeczności Przytyka. - Przywrócenie praw miejskich Przytykowi jest ważnym punktem zwrotnym, oraz momentem, który inspiruje do głębokiej refleksji. To ważny moment dla naszej społeczności. Przywrócenie praw miejskich Przytykowi jest dla nas bardzo ważne, ale nie poprzestajemy na tym. Inwestujemy, planujemy, rozwijamy naszą gminę, by podnieść jakość życia dla naszych mieszkańców – mówił w swoim wystąpieniu.

Podczas swojego wystąpienia, Burmistrz wręczył symboliczne klucze do miasta zasłużonym wspierającym samorząd: senatorowi Stanisławowi Karczewskiemu, posłowi Andrzejowi Kosztowniakowi, wicemarszałkowi Mazowsza Rafałowi Rajkowskiemu oraz dyrektorowi Muzeum Jacka Malczewskiego w Radomiu, Leszkowi Ruszczykowi.

Na zakończenie uroczystej sesji wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale z okazji nadania praw miejskich Przytykowi. Wydarzenie to stanowi istotny moment w historii miasta, pełen refleksji i planów na przyszłość.

 

Galeria zdjęć

 

 

 

 

 

 

 


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYK
Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 


KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom