[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 26 lutego 2024 05:32 | Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RSS

 
 
BURMISTRZ MIASTA I GMINY
Dariusz Wołczyński


Luty 2024
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829

Defibrylator AED w Urzędzie Miejskim


W budynku Urzędu Miejskiego w Przytyku zamontowano defibrylator AED (Automatyczny Zewnętrzny Defibrylator). To niezwykle cenne urządzenie ratujące ludzkie życie w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca.

Defibrylator znajduje się na parterze budynku, w widocznym i łatwo dostępnym miejscu. O tym, że urząd jest wyposażany w urządzenie, informują specjalne tablice, zamontowane na drzwiach do Urzędu Miejskiego.

- Każdego dnia nasz budynek odwiedza wiele osób w różnym wieku, dlatego też uznałem, że takie urządzenie jest niezbędne. Mam nadzieję, że nigdy nie będzie potrzeby użycia defibrylatora, ale jeśli zdarzy się taka sytuacja, będziemy lepiej przygotowani – podkreśla burmistrz miasta i gminy Przytyk Dariusz Wołczyński.

NZK (nagłe zatrzymanie krążenia) może spotkać każdego, niezależnie od wieku. Stanowi jedną z najczęstszych przyczyn śmierci na świecie, dlatego tak ważna jest natychmiastowa pierwsza pomoc, która może uratować życie poszkodowanego.

Niezbędne jest wówczas podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO), która może zwiększyć szansę na przeżycie nawet kilkukrotnie. W przypadku osoby dorosłej polega ona na naprzemiennym wykonywaniu 30 uciśnięć klatki piersiowej i 2 wdechów, aż do przyjazdu karetki. W takich sytuacjach użycie zewnętrznego defibrylatora AED, w połączeniu z RKO znacznie zwiększa szansę osoby poszkodowanej na całkowity powrót do zdrowia.

Obsługa AED została maksymalnie uproszczona. Bardzo czytelna instrukcja graficzna na opakowaniu oraz pomoc asystenta głosowego sprawiają, że nawet człowiek, który nigdy nie słyszał o defibrylatorze, poradzi sobie z jego użyciem.

W dniu 22 stycznia w urzędzie miejskim odbyło się szkolenie z użycia defibrylatora oraz udzielenia pierwszej pomocy, w którym wzięli udział wszyscy pracownicy Urzędu Miejskiego.

 

 

 

 

 


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYK
Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 


KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom