[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 23 lipca 2024 22:22 | Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława
RSS

 
 
BURMISTRZ MIASTA I GMINY
Dariusz Wołczyński


Lipiec 2024
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Ekscytujący festyn nad zalewem Jagodno: zabawa, sport i muzyka


W minioną niedzielę, 7 lipca, nad zalewem Jagodno odbył się festyn "Powitanie Lata". Mimo kapryśnej pogody, która trzy razy przyniosła deszcz, wydarzenie zakończyło się w promieniach słońca, oferując uczestnikom niezapomniane wrażenia i świetną zabawę.

Uroczyste otwarcie festynu odbyło się przy udziale burmistrza Przytyka, Dariusza Wołczyńskiego oraz Anny Rogulskiej, członkini Zarządu Powiatu Radomskiego. Po serdecznych życzeniach dobrej zabawy i wspaniałych wakacji, rozpoczęły się biegi dla dzieci. W różnych kategoriach wiekowych na starcie stanęło ponad 100 uczestników. Najmłodsze dzieci walczyły o medale, a wśród przedszkolaków zwyciężyli Lila Korcz i Maksym Chojnacki. Starsze dzieci również miały swoje kategorie, a najszybsi okazali się m.in. Maja Kowalczyk, Michał Bubek, Marta Angielczyk i Oskar Nowak.

Po zakończeniu biegów, festyn kontynuował pokaz sportowy Patryka Pietrasika, który zaprezentował swoje umiejętności w MMA. Jego widowiskowy występ wzbudził podziw zgromadzonej publiczności. Kolejnym punktem programu był pokaz ratownictwa wodnego przygotowanego przez OSP Wrzos oraz Radomski WOPR, który przypomniał uczestnikom, jak ważne są umiejętności ratowników w okresie letnich kąpieli.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych, którzy bawili się w pianie wypuszczanej przez strażaków z OSP w Rudzie Małej. Wiele radości dostarczyły również zawody na pompowanych torach przeszkód. Mimo deszczu, który utrudniał utrzymanie równowagi, uczestnicy rywalizowali z zaangażowaniem i humorem. Wśród mężczyzn triumfował Zalesice Team, natomiast w kategorii kobiet najlepsze okazały się "Małolatki" z Radomia. Po zawodach panie pokonały panów w zabawie na ruroskoczach, gdzie liczyła się przede wszystkim praca zespołowa.

Wieczorem scena nad zalewem rozbrzmiała muzyką dance i disco polo, dzięki występowi Iness. 25-letnia artystka, znana z hitów takich jak "Oczy Migdałowe" czy "Zioło", rozgrzała publiczność swoim energetycznym występem. Mimo intensywnego deszczu, który chwilami padał, uczestnicy bawili się doskonale, śpiewając razem z artystką i korzystając z okazji do wspólnej zabawy.

Podsumowując, festyn nad zalewem Jagodno był pełen emocji, zabawy i niespodzianek. Dzięki różnorodnym atrakcjom, zarówno dzieci, jak i dorośli, mogli znaleźć coś dla siebie, a niezapomniane chwile pozostaną w ich pamięci na długo.

Serdecznie dziękujemy OSP Domaniów, OSP Wrzos, Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, Miejskiej Policji w Radomiu oraz Funkcjonariuszom z Posterunku Policji w Przytyku za pomoc w organizacji festynu oraz czuwanie nad bezpieczeństwem jego uczestników.

 

Galeria zdjęć

 

 

 

 


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYK
Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 


KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom